Zviedrijā atļauj ilgāku darba laiku ēdinātājiem un bāriem iekštelpās

Zviedrijā no šīs nedēļas atļauts vakaros strādāt ilgāk iekštelpu ēdināšanas iestādēm un bāriem, vēsta Zviedrijas ziņu portāls TheLocal.se.

Tā kā Zviedrija cīņai ar jaunā koronavīrusa pandēmiju jau kopš 2020.gada pavasara izvēlējusies maigāku ierobežojumu taktiku un piedzīvojusi procentuāli lielāku nāves gadījumu skaitu nekā citas Ziemeļvalstis, allaž ir interesanti paraudzīties, kādas ierobežojumu izmaiņas pieņēmusi valdība Stokholmā.

Lasiet arī: Zviedrijā ir lielākais jauno vīrusa gadījumu skaits ES

Balstoties uz Zviedrijas Sabiedrības veselības aģentūras ieteikumiem, no 1.jūnija bāri un ēdināšanas iestādes valstī klientus telpās var uzņemt līdz pulksten 22.30. Iepriekš, maijā tas bija atļauts līdz pulksten 20.30.

No 1.jūnija arī atstāti spēkā ierobežojumi:

– vismaz viena metra attālums starp katru sēdošu grupu;

– apkalpošana tikai pie galdiņiem;

– prasība novērst drūzmēšanos pie ēdināšanas iestādes vai bāra ieejas vai tualetēm;

– nozares uzņēmumiem jānodrošina arī pietiekamas iespējas nomazgāt rokas.

Vienā klientu grupā arī turpmāk būs atļauts sēdēt ne vairāk kā četriem cilvēkiem, bet īrētās telpās pulcēties privātiem pasākumiem grupās – līdz astoņiem cilvēkiem. Vispārējais ieteikums Zviedrijā ir izvairīties no satikšanās ar cilvēkiem ārpus savas mājsaimniecības un vajadzības gadījumā tikties tikai ārtelpās un ieturēt distanci vienam no otra, vēsta The Local.

Līdz 26.maijam Zviedrijā no Covid-19 izraisītām komplikācijām bija miris 14 451 cilvēks, liecina ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas