Zviedrija atsakās no aizdomās turēto bezgalīgas aizturēšanas

Zviedrija ilgstoši saņēmusi starptautisku kritiku par iespēju aizdomās turētos bez apsūdzības aizturēt neierobežoti ilgu laiku. Likumdevēji Riksdagā lēmuši regulējumu padarīt humānāku, vēsta Zviedrijas ziņu portāls TheLocal.se.

Skandināvijas likumos līdz šim nav bijis noteikts termiņš aizdomās turētu personu pagaidu aizturēšanai līdz apsūdzības izvirzīšanai. Starptautisko cilvēktiesību organizāciju uzmanība regulējumam pastiprināti pievērsta 2019.gadā, kad Zviedrijā četras nedēļas bija aizturēts amerikāņu mūziķis ASAP Rocky. Vīrietis pēcāk tika notiesāts par fizisku uzbrukumu kādā kautiņā Stokholmā, piespriežot viņam un diviem viņa draugiem nosacītus cietumsodus.

Lasiet arī: Nestabilajā Ziemeļīrijā uzbango nekārtības un uzbrukumi policijai

Lai arī Zviedrijas Ģenerālprokuratūra joprojām ir pret aizturēšanas laika ierobežojuma ieviešanu, argumentējot, ka tas varot apgrūtināt krimināllietu izmeklēšanas, Riksdaga likumdevēju vairākums ir atbalstījuši pāreju uz humānāku pieeju.

Saskaņā ar regulējumu, kas stāsies spēkā 1.jūlijā, pieaugušajiem aizdomās turētajiem Zviedrijā aizturēšanas maksimālais termiņš būs deviņi mēneši. Izņēmuma gadījumos pieaugušo varēs turēt pagaidu ieslodzījumā uz ilgāku laiku. Īpašs regulējums paredzēts nepilngadīgajiem – 15 līdz 18 gadus vecām personām aizturēšanas ilgums paredzēts līdz trim mēnešiem, tā ceturtdien, 8.aprīlī, vēsta TheLocal.se.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas