Zviedrija beidz izmeklēšanu Swedbank par iespējamiem ES normu pārkāpumiem

Izmeklēšanu zviedru komercbankā Swedbank AB uz aizdomu pamata par iespējamiem ES tirgus prakses normu pārkāpumiem beidzis Zviedrijas finanšu tirgus uzraugs. Bankas atzars Igaunijā bijis saistīts ar liela apjoma naudas atmazgāšanas skandālu saistībā ar likvidēto dāņu Danske Bank atzaru Tallinā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Zviedrijas Finanšu uzraudzības pārvalde šonedēļ paziņojusi, ka noslēgusi izmeklēšanu, atsaucoties uz Nasdaq Stokholmas fondu biržas disciplinārlietu komisijas 2021.gada 5.maija lēmumu. Tajā prasīts, lai Swedbank AB samaksā naudassodu 46,6 miljonu kronu (4,7 miljonu eiro) apmērā par nepilnībām informācijas sniegšanā laika posmā no 2016. līdz 2019.gadam.

Lasiet arī: Reģistrēta holdingkompānija Swedbank Baltics, kura kļūs par Baltijā strādājošo grupas banku īpašnieci

Iestāde izmeklēšanu sāka 2020.gada septembrī uz aizdomu pamata par iespējamiem ES Tirgus ļaunprātīgas izmantošanas regulas 17. un 18.panta pārkāpumiem. Zviedrijas Finanšu uzraudzības pārvalde tomēr noslēgusi izmeklēšanu bez publiskas gala secinājumu sniegšanas.

Kā vēsta ERR, Jenss Henriksons (Jens Henrikson), Swedbank AB prezidents un izpilddirektors, savukārt norādījis: «Vienu pēc otras mēs atstājam iepriekšējās problēmas aiz muguras, lai tā vietā koncentrētos uz mūsu klientu nākotni».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas