Zviedrijā Covid-19 vakcīnas saņēmējiem ļauj paplašināt kontaktu loku

Zviedrijas iedzīvotājiem, kuri saņēmuši Covid-19 vakcīnu, tiks atļauts mazliet paplašināt savu tuvāko kontaktpersonu loku, bet pansionātos drīkstēs atsākt grupu nodarbības, raksta Zviedrijas ziņu portāls The Local.

Pagājušās nedēļas beigās par jauninājumiem cīņā ar Covid-19 pandēmiju paziņoja Zviedrijas veselības ministre Lena Hallengrena (Lena Hallengren).

Jaunās vadlīnijas, kas Ziemeļvalstī tiek dotas ieteikumu, nevis ierobežojumu veidā attiecas uz cilvēkiem, kuri ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu, taču ar nosacījumu, ka kopš pirmās devas saņemšanas ir pagājušas vismaz trīs nedēļas.

Lasiet arī: Austrālija un Jaunzēlande izveido savstarpējas ceļošanas zonu

Zviedrijas Sabiedrības veselības aģentūras vadītājs Johans Karlsons (Johan Carlson) skaidrojis: «Esam iepriekš teikuši, ka jums būtu jāierobežo sabiedriskie kontakti līdz mazam cilvēku skaitam. Tā var būt meita, dzīvesbiedrs».

«Tagad [ja esat vakcinēts – TheLocal] varat kontaktēties ar citu ģimeni vai ar vairākiem jūsu bērniem un viņu ģimenēm. Nevajadzētu pārsniegt skaitu, cik cilvēki var vienlaikus satikties [ kas ir līdz astoņām personām vienkopus – BNN], bet varat dzīvot brīvāk,» tā Zviedrijas Sabiedrības veselības aģentūras vadītājs.

Ar Covid-19 vakcinācijas programmu un kopskaitā 2,2 miljonu vakcīnas devu injicēšanu līdz aprīļa trešajai nedēļai Zviedrija ir spējusi samazināt letālo slimības gadījumu skaitu, kas, skaitot kopš pandēmijas sākuma, sasniedzis 13 788. Vienlaikus vīrusa SARS-CoV-2 izplatība valstī saglabājas ļoti augsta. Pēdējās divās nedēļās līdz piektdienai, 16.aprīlim, reģistrēti 764 jauni inficēšanās gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, vēsta TheLocal.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas