Zviedrijā gaidāma premjera nomaiņa uz «buldozeru»

Zviedrijā par plāniem atkāpties no valdības vadītāja amata paziņojis sociāldemokrāts Stefans Lēvens (Stefan Löfven). Viņš solījis dot vietu pašreizējai finanšu ministrei, kuras iesauka liksies pazīstama arī Latvijas politikas vērotājiem – buldozers.

Kā vēsta Zviedrijas ziņu portāls TheLocal.se, Lēvens, būdams Zviedrijas Sociāldemokrātiskās partijas priekšsēdētājs, valdības vadītāja nomaiņu saista ar jaunu līderi arī valdošajā partijā. Viņš solījis nodot premjerministra amatu sava partijas līdera pēcteča rokās. Visticamāk, tā būs enerģiskā Zviedrijas finanšu ministre Magdalēna Andersone (Magdalena Andersson) rokās. Ministrei spilgtā iesauka pielipusi, iespējams, saistībā ar sportisku attieksmi darbā, kas varētu būt rakstura iezīme, ko politiķe ieguvusi savulaik profesionālā sporta gaitās kā peldētāja.

Lasiet arī: Zviedrija beidz izmeklēšanu Swedbank par iespējamiem ES normu pārkāpumiem

Ceturtdien, 4.novembrī, Gēteborgas pilsētā norisinās Zviedrijas Sociāldemokrātiskās partijas kongress, kur Andersone ir vienīgā kandidāte uz priekšsēdētāja amatu. Gaidāms, ka viņa gūs partijas biedru atbalstu un tad Zviedrijas parlamentam, Riksdāgam, būs jālemj vai apstiprināt viņas pāreju premjerministra amatā.

Zviedrijā gan politikā, gan citās sabiedriskās dzīves jomās jau ilgāku laiku aktuāls ir dzimumu līdztiesības jautājums, tādēļ paradoksāli, ka valsts izpildvaru vēl nekad nav vadījusi sieviete. Magdalēna Andersone šķiet atbildīgajam amatam gana pieredzējusi un akadēmiski izglītota. Viņa ir studējusi Stokholmas Ekonomikas augstskolā un, Hārvarda Universitātē ASV. Zviedrijas finanšu ministres amatu viņa ieņēmusi jau kopš 2014.gada.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas