Zviedrijā gaidāma premjera nominēšana valdībai, ko beidzot varētu apstiprināt

Riksdāgs Stoholmā

Sadrumstalotajā Zviedrijas parlamentā trīs partijas ir pavēstījušas, ka nestāsies ceļā premjerminstra vietas izpildītāja Stefana Lēvena (Stefan Löfven) mēģinājumam izveidot centriski kreisu valdību, un tā valstij izkļūt četrus mēnešus ilga politiska strupceļa.

Ziņu aģentūra AP trešdien, 16.janvārī, vēsta, ka ir gaidāms, ka Riksdāga spīkers trešdien nominēs sociāldemokrātu līderi Lēvenu valdības vadītāja amatam.

Zviedrijas parlamentā divas centriski labējas partijas jau iepriekš piekritušas atturēties no balsošanas pret Lēvena kondidatūru, kas varētu noslēgties ar to, ka tiek apstiprināta sociāldemokrātu vadīta valdība ar Zaļās partijas līdzdalību. Tešdien, tai pievienojusies mazā Kreisās partijas frakcija. Tās līderis Jonass Sjēstedts (Jonas Sjöstedt) norādījis, ka kreisie arī atturēsies balsot pret Lēvenu balsojumā, kas gaidāms piektdien, 18.decembrī.

Zviedriju kopš 2018.gada septembra vada pagaidu valdība.

Zviedrijas Riksdāga vēlēšanas notika 9.septembrī un deputātu mandātus ieguva astoņas partijas. Vēlēšanās 31,1% balsu saņēma sociāldemokrāti, kuriem sekoja partija Mērenie ar 23%, galēji labējie Zviedrijas demokrāti ar 12% un Centra partija ar 6,1% balsu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas