Zviedrijā ievēlē premjerministri Andersoni – otrreiz nedēļas laikā

Zviedrijas parlaments otro reizi nedēļas laikā par valdības vadītāju apstiprinājis sociāldemokrāti Magdalēnu Andersoni (Magdalena Andersson), kuras piedāvāto valsts budžetu pagājušajā nedēļā parlaments noraidīja, izraisot šķelšanos jaunizveidotā koalīcijā, vēsta Zviedrijas ziņu portāls TheLocal.se.

Otrais pozitīvais balsojums par pirmo sievieti Zviedrijas valdības vadītāja amatā noticis pirmdien, 29.novembrī. Līdzšinējā Zviedrijas finanšu ministre vadīs mazākuma valdību ar vienas – Zviedrijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas – atbalstu. Tā kā Rigstāgā pastāv negatīvā atbalsta princips, Andersones ievēlēšanai pieticis ar to, no kopskaitā 349 parlamenta deputātiem pret viņu balsojuši 173, proti, par diviem vairāk nekā balsojuši par viņu vai balsojumā atturējušies.

Premjerministres amatā Andersonei paredzams grūts darbs, jo tā būs mazākuma valdība ar 100 balsīm parlamentā, turklāt 2022.gadā viņas valdībai būs jāstrādā pēc valsts budžeta plāna, ko izstrādājusi un pieņēmusi parlamenta centriski labējā opozīcija.

Lasiet: Zviedrijas premjerministre atkāpjas pēc budžeta fiasko

Par Zviedrijas premjerministri Magdalēna Andersone oficiāli kļūs, kad amatā viņu iecels Zviedrijas karalis Kārlis 16. Gustavs (Carl XVI Gustaf), vēsta TheLocal.se.

BNN jau vēstīja, ka pagājušajā nedēļā Andersone par atkāpšanos no premjerministra amata paziņoja dažas stundas pēc viņas ievēlēšanas. Balsojumā par sociāldemokrātu un partneru sagatavotu valsts budžetu tam savu atbalstu liegusi Centra partija. Tai nepieņemas likušās atkāpes, kas koalīcijas sagatavotajā budžetā iestrādātas, lai Andersones kandidatūrai nodrošinātu kreiso atbalstu.

Pārsteidzoši, bet atšķirtībā no jaunās permjerministres atbalstu alternatīvam budžeta projektam guvusi opozīcija, kur darbojas Zviedrijas liberāļi, mērenie un labējie ar kopskaitā 174 balsīm. Opozīcijas budžeta pieņemšana savukārt nepieņemama izrādījusies Zaļai partijai, kura pēc balsojuma nolēmusi atstāt valdošo koalīciju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas