Zviedrijā ir lielākais jauno vīrusa gadījumu skaits ES

Zviedrijas Covid-19 jauno inficēšanās gadījumu rādītājs pirmoreiz 2021.gadā ir apsteidzis visas pārējās 26 ES dalībvalstis. Tikmēr ar bīstamo slimību saistīto nāves gadījumu skaits valstī pēdējās nedēļās bijis starp zemākajiem Eiropā, vēsta franču ziņu aģentūra AFP un Zviedrijas ziņu portāls TheLocal.se.

Saskaņā ar ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem pēc iedzīvotāju skaita lielākās Ziemeļvalsts 14 dienu kumulatīvais rādītājs liecina par 577 šajā periodā reģistrētiem jauniem inficēšanās gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Lasiet arī: CSP: Covid-19 krīze negatīvi ietekmējusi garīgo veselību vairāk nekā pusei iedzīvotāju

Kopējais pandēmijas laikā ar Covid-19 sasirgušo zviedru skaits maijā pārsniedzis vienu miljonu. Tas ir daudz, ņemot vērā, ka valstī ir kopumā 10,4 miljoni iedzīvotāju. Ar slimības izraisītām veselības komplikācijām saistīto nāves gadījumu skaits Zviedrijā piektdien, 21.maijā, sasniedzis 14 351.

Pēdējās 14 dienās līdz 21.maijam mirstības rādītājs saistībā ar šo slimību Zviedrijā ir viens no zemākajiem ES, proti, 12 nāves gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju. Zviedrijā kopš pandēmijas sākuma nav ieviesta valsts mēroga karantīna, tomēr kopš 2020.gada novembra valstī ir pakāpeniski pastiprināti ierobežojumi, tostarp ieviests aizliegums pulcēties grupās vairāk par astoņiem cilvēkiem, vēsta AFP un TheLocal.se.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas