Zviedrija izbeigs dokumentu pārbaudes uz robežas ar Dāniju

Zviedrija izbeigs to ieceļojošo personu dokumentu pārbaudes autobusos, vilcienos un prāmjos, kuras valstī iebrauc no kaimiņvalsts Dānijas, tā pavēstījusi Zviedrijas valdība.

Zviedrijas ziņu portāls The Local.se vēsta, ka iekšlietu resors pastiprinās pašreizējās izlases tipa pārbaudes, lai pārliecinātos par lielāka skaita ieceļotāju dokumentu atbilstību nekā pašlaik. Uz Zviedrijas robežām tiks ieviestas automašīnu apskates ar rentgena ierīcēm, bet videonovērošana tiks pastiprināta.

Zviedrijas iekšlietu ministrs Anderss Igemans (Anders Ygeman) preses konferencē otrdien, 2.maijā, norādījis: «Valdības secinājums ir, ka robežkontrole joprojām ir nepieciešama un ka tā ir jāpastiprina».

Ministrs arī skaidrojis, ka kopš 2016.gada janvāra Ēresunda jūras šaurumā, kas šķir Zviedriju no Dānijas, spēkā bijušas dokumentu pārbaudes dzelzceļa, autobusu un prāmju pasažieriem, valstī ieceļojušo patvēruma meklētāju skaits sarucis par aptuveni 80%, no 10 000 nedēļā 2015.-2016.gada mijā līdz mazāk kā 500 patvēruma meklētājiem nedēļā šobrīd.

Ref: 111.111.103.4549

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas