Zviedrijā Lēvenam dod pēdējo iespēju izveidot valdību

Zviedrijas pagaidu valdības vadītājs Stefans Lēvens

Zviedrijas parlamentam mokoties ar valdības izveidi astoņu partiju parlamentā, centristi ir devuši premjerministra Sefana Lēvena vadītājiem sociāldemokrātiem pēdējo iespēju piekrist Centra partijas prasībām.

Kā ziņo kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, Zviedrijas Centra partijas līdere Annija Lofa (Annie Loof) devusi Lēvenam (Stefan Löfven) laiku līdz nedēļas beigām, kad centristi lems par atbalstu Lēvena premjerministra kandidatūrai.

Centra partija vēlas saņemt solījumu, ka nākamā valdība samazinās nodokļus un atcels daļu ierobežojumu, kādi šobrīd pastāv Zviedrijas stingrajā darba tiesību un mājokļu celtniecības regulējumā.

Riksdāga deputāti par atbalstu Lēvenam, kurš jau kopš septembra vada pagaidu valdību un kura kandidatūru deputāti jau šoruden ir vienreiz noraidījuši, varētu balsot nākamajā nedēļā.

Zviedrijas Riksdāga vēlēšanas notika 9.septembrī un deputātu mandātus ieguva astoņas partijas. Vēlēšanās 31,1% balsu saņēma sociāldemokrāti, kuriem sekoja partija Mērenie 23%, galēji labējie Zviedrijas demokrāti ar 12% un Centra partija ar 6,1% balsu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas