Zviedrija nolemj izbeigt izmeklēšanu pret Asanžu no Wikileaks

Wikileaks dibinātājs Džulians Asanžs

Prokurori Zviedrijā nolēmuši izbeigt izmeklēšanu lietā, kur slepenas informācijas nopludinātāju Wikileaks dibinātājs Džulians Asanžs (Julian Assange) tiek turēts aizdomās par izvarošanu.

Zviedrijas ziņu portāls The Local.se vēsta, ka Zviedrijas Prokuratūras pārvaldes direktore Mariannas Nī (Marianne Ny) skaidrojusi Stokholmas Apgabaltiesā: «Tā kā visas iespējas virzīt izmeklēšanu uz priekšu ir izsmeltas, šķiet, (..) ka vairs nav samērīgi paturēt Džulianu Asanžu neklātienes apcietinājumā un paturēt spēkā Eiropas aresta orderi».

Starptautiskās organizācijas Wikileaks izveidotāja advokāts maija sākumā vērsies Stokholmas Apgabaltiesā, lūdzot, atcelt viņa klientam aresta orderi, uzskatot, ka kriminālvajāšana būtu jāizbeidz, jo Amerikas Savienotās Valstis paudušas nodomu Asanžam izvirzīt apsūdzību.

45 gadus vecais aktīvists bijis Zviedrijas neklātienes apcietinājumā saistībā ar to, ka ticis vainots par izvarošanu 2010.gadā, bet kopš 2012.gada ir patvēries Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lai izvairītos no Eiropas aresta ordera piemērošanas, bēguļošanu pamatojot ar to, ka viņu varētu izdot ASV tiesāšanai par vairāku tūkstošu slepenu ASV dokumentu publicēšanu.

Ref: 111.111.103.4595

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas