Zviedrijā par Ziemassvētku āža dedzināšanu vīrietim piespriež cietumsodu

Tiesa Zviedrijā piespriedusi sešu mēnešu cietumsodu vīrietim, kurš pēc roku dezinfekcijas līdzekļa dzeršanas aizdedzinājis no salmiem veidotu skulptūru – Ziemassvētku āzi, vēsta Zviedrijas ziņu portāls TheLocal.se.

13 metrus augstā, uz koka konstrukcijas veidotā āža skulptūra, ko zviedru valodā sauc par «julbock», 2021.gada nogalē stāvējusi Jēvles pilsētā, Smolandē, kas atrodas Zviedrijas austrumos. Iespaidīgais tēlniecības darbs ir slavena Jēvles vizītkarte, taču slaveni arī neatlaidīgie centieni to nodedzināt. Skulptūras būvēšanas tradīcija pilsētā aizsākta 1966.gadā. Kopš tā laikā Ziemassvētku āzis nodedzināts 30 reizes. Iepriekšējā reize, kad tas «ņēmis nelabu galu», bijusi 2016.gadā.

Lasiet arī: Austrija veidos vakcinācijas loteriju ar 500 eiro balvām

2021.gada decembrī Jēvles Ziemassvētku āža skulptūra nopostīta nedēļu pirms Ziemassvētkiem. Drīz pēc šī huligānisma akta policija aizturējusi vīrieti, kuram uz rokām bijuši pelni. Video novērošanas kameru ierakstos bijis redzams, kā vīrietis pierāpo pie milzīgā salmu darinājuma un aizdedzina to.

Nopratināšanā vīrietis vairākkārt mainījis savu skaidrojumu par notikušo, uzsvērdams, ka nozieguma pastrādāšanas dienā dzēris roku dezinfekcijas līdzekli un tā ietekmē brīžiem bijis pie samaņas un brīžiem ne. Galu galā, vīrietis nonācis pie secinājuma, ka viņš ne atzīst, ne arī noraida viņam izvirzītās apsūdzības.

Jēvleborjas lēnes tiesa ceturtdien, 20.janvārī, piespriedusi medijos par «āža dedzinātāju» iesauktajam vīrietim sešu mēnešu cietumsodu un uzdevusi atlīdzināt Jēvles pašvaldībai nodarītos zaudējumus 109 082 kronu (10 547,79 eiro) apmērā, vēsta TheLocal.se.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas