Zviedrijā parlaments izsaka neuzticību premjerministram Lēvenam

Zviedrijas valdības vadītājs Stefans Lēvens (Stefan Löfven) zaudējis parlamenta neuzticības balsojumā, kļūstot par pirmo Zviedrijas premjerministru, kurš šādi zaudējis likumdevēju uzticību, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Balsojumu, kas noticis pirmdien, 21.jūnijā, pagājušajā nedēļā ierosinājusi Kreisā partija, kurai Riksdagā ir maza frakcija, kas līdz šim bijusi Lēvena valdības sabiedrotā, bet ne koalīcijas partnere. Kreisie bijuši neapmierināti ar sociāldemokrātu vadītās valdības ieceri atvieglot īres maksas ierobežojumus dzīvokļiem jaunceļamās ēkās. Kreisās partijas aicinājumam atsaukušās arī citas opozīcijas partijas un arī koalīcijas partiju deputāti.

Lasiet arī: Zviedrijā atļauj ilgāku darba laiku ēdinātājiem un bāriem iekštelpās

Lēvenam, kurš Zviedrijas valdību vadījis kopš 2014.gada, nu ir septiņas dienas, lai izmantotu vienu no viņa rīcībā esošām iespējām. Pirmā ir izsludināt parlamenta ārkārtas vēlēšanas, kamēr otrā – kļūt par pagaidu valdības vadītāju un censties to noturēt līdz nākamajām plānotajām vēlēšanām 2022.gada rudenī.

Riksdāgā ir centriski kreiso un centriski labējo bloku līdzsvars, tādēļ nav skaidrs, kam būtu iespējams izveidot jaunu valdību. Arī partiju reitingi liecina par vienādu vēlētāju atbalstu abām nometnēm, tādēļ var pieņemt, ka arī ārkārtas vēlēšanas Zviedrijai nedotu skaidru uzvarētāju un stabilu koalīciju valdības izveidei, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas