Zviedrijā pastiprinās aicinājumi stingrāk cīnīties pret COVID-19

Stokholma

Zviedrijā ar 1 033 mirušajiem no COVID-19 komplikācijām šī statistika ir krietni drūmāka nekā kaimiņvalstīs. Zviedru vidusskolas tomēr turpina darboties klātienē un valstī pulcēties drīkst līdz 50 cilvēku lielas grupas, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Zviedrijas Sabiedrības veselības pārvalde otrdien, 14.aprīlī, paziņoja, ka jaunā koronavīrusa nāves gadījumu skaits ir sasniedzis 1 033.

Ja mēra pēc letālo gadījumu skaita valstī uz katru miljonu iedzīvotāju, tad Zviedrijā šis īpatsvars ir 101, kamēr Dānijā un Somijā – attiecīgi 51 un 11 mirušais uz vienu miljonu.

Dāņu un somu varasiestādes jau pandēmijas sākumā ieviesa stingrus ārkārtas ierobežojumus.

Zviedrijas valdība tikmēr ir lūgusi, nevis likusi cilvēkiem izvairīties no ceļošanas, strādāt no mājām, kā arī neiziet no mājām, ja cilvēks ir vismaz 70 gadus vecs vai arī jūtas nevesels.

Laikrakstos ir publicētas atklātas vēstules, kur skolēnu vecāki pauž neizpratni, ka par lēmumu paturēt vidusskolēnus mājās tiem ticis draudēts ar ziņošanu sociālajam dienestam, ziņo The Guardian.

Laikrakstā Aftonbladet pagājušajā nedēļā vairāk kā 900 skolotāji un skolu darbinieki brīdinājuši, ka skolām un bērnu pieskatīšanas iestādēm ir neiespējami ievērot fiziskas distancēšanās ieteikumus,

turklāt bērni no infekcijas skartām ģimenēm pakļaujoties prasībai iet uz skolu, tā apdraudot skolasbiedrus un skolotājus riska grupās.

Galvenais epidemiologs iestājas par imunitātes iegūšanu

Zviedrijas galvenais epidemiologs Anderss Tegnels (Anders Tegnell) ir noliedzis, ka valsts cenšas panākt tā saucamo bara imunitāti. Citur Eiropā no šīs pieejas pēc īsa izmēģinājuma perioda ir atteikušās Lielbritānija un Nīderlande.

Tegnels skaidrojis, ka ir svarīgi, lai daļa sabiedrības iegūst imunitāti pret COVID-19, valstij vienlaikus rūpējoties par to, lai «bremzētu infekcijas izplatību un lai netiktu pārslogoti veselības dienesti», raksta The Guardian.

Zviedrijā saslimšana ar COVID-19 ir apstiprināta 11 445 cilvēkiem, tā trešdien, 15.aprīlī, vēsta Eiropas Slimību kontroles un profilakses centrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas