Zviedrijā plāno samazināt nodokļus divām trešdaļām iedzīvotāju

Zviedrijas valdība nākusi klajā ar priekšlikumiem nodokļu likmju samazinājumam, no kā labumu gūšot 7,5 miljoni ziemeļvalsts iedzīvotāju, vēsta Zviedrijas ziņu portāls TheLocal.se.

Ar priekšlikumiem Zviedrijas finanšu ministre, sociāldemokrāte Magdalēna Andersone (Magdalena Andersson) nākusi klajā trešdien, 1.septembrī. Iecere paredz izmaiņas nodokļu politikā apstiprināt līdz ar Zviedrijas nākamā gada valsts budžetu.

«Tas nozīmē vairāk naudas parasto cilvēku makos,» plānu skaidrojusi Andersone.

Viens no priekšlikumiem ir turpināt nodokļa likmes samazinājumu mazo un vidējo ienākumu saņēmējiem. Zviedriem, kuri 2022.gadā nopelnīs vairāk nekā 265 000 Zviedrijas kronas (25 994 eiro), ietaupījums būtu līdz 2 820 kronām (277 eiro), un savukārt mazāks samazinājums tiem, kuriem ir zemākas algas.

Lasiet arī: Igaunijā celulozes rūpnīcas būvētāji maksās lauku pašvaldībai 125 000 eiro gadā

Otrais Zviedrijas valdības priekšlikums ir palielināt nodokļu atvieglojumus slimības un invaliditātes pabalstu saņēmējiem, tā samazinot atstarpi starp šiem pabalstiem un ienākumiem. Pašlaik zviedri, kuri saņem slimības vai invaliditātes pabalstus, vidēji nodokļos maksā par aptuveni 10 000 kronām vairāk, ja salīdzina ar veselu strādājošo, kuram ir tāds pats ienākumu līmenis. Ministre skaidrojusi, ka šīs izmaiņas nodrošinātu «lielāku taisnīgumu sabiedrībā», atbalstot «finansiāli neaizsargātu grupu».

Trešais Zviedrijas valdības priekšlikums ir nodokļu samazinājums iemaksām bezdarba apdrošināšanas fondos, kas ir līdzvērtīgs 25% no gada iemaksu apjoma vai nodokļa samazinājums par aptuveni 400 kronām (39 eiro) gadā lielākajai daļai šo fondu dalībnieku. Šo izmaiņu mērķis ir mudināt vairāk darba ņēmēju Zviedrijā pievienoties bezdarba apdrošināšanas fondiem, vēsta TheLocal.se.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas