Zviedrijā sākas miera sarunas par postošo Jemenas pilsoņu karu

Huti nemiernieku delegācijas pārstāvis pie pils, kur norisināsies sarunas

Zviedrijā ceturtdien sākas ANO rīkotas miera sarunas par iespējām izbeigt Jemenas pilsoņu karu, kas četros kara gados Arābijas pussalas dienvidos prasījis ne mazāk 57 000 cilvēku dzīvības un bada apstākļos novedis 14 miljonus cilvēku.

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP, sarunas norisināsies Rimbo ciemā, Zviedrijā un tās notiks starp Huti nemierniekiem, kurus atbalsta Irāna, un Jemenas valdību, ko savukārt atbalsta Saūda Arābija.

ANO ir piesardzīga attiecībā uz prognozēm par šo sarunu iznākumu un pašlaik tās sauc par iespēju panākt uzticēšanos karojošo pušu starpā. Sarunām nav noteikts beigu datums.

Abas puses norādījušas, ka vēlas panākt uguns pārtraukšanu. Huti nemiernieki, kuri kontrolē lielāko daļu Jemenas teritorijas, pauduši, ka vēlas panākt galvaspilsētās Sanas lidostas darbības atjaunošanu, kamēr valdības puse vēlas iegūt nemiernieku izvietoto kājnieku mīnu kartes.

Šīs nav pirmās miera sarunas starp Huti nemierniekiem un Jemenas valdību. Iepriekšējas Jemenas kara miera sarunas ilga 100 dienas, bet beidzās bez rezultāta.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas