Zviedrija, saskaroties ar rekordaugstu vīrusa izplatību, izziņo ierobežojumus

Zviedrijas valdība pirmdien, 10.janvārī, pavēstījusi, ka rekordaugstas kovida izplatības dēļ ir spiesta ieviest jaunus epidemioloģiskos ierobežojumus attiecībā uz ēdināšanas iestāžu darbību un iekštelpu pasākumu norisi, vēsta Zviedrijas ziņu portāls TheLocal.se.

«Šī nešaubīgi ir reize, kad situācija ir pasliktinājusies,» preses konferencē sacījusi Zviedrijas premjerministre Magdalēna Andersone (Magdalena Andersson). «Infekcijas izplatība Zviedrijā ir vēsturiski augstākajā līmenī.»

Saistībā ar infekcijas slimības izplatību no 12.janvāra ēdināšanas iestādēm un bāriem būs jāslēdz durvis pulksten 23.00. Šiem uzņēmumiem uzdots arī apkalpot klientus pie galdiņiem, gādāt, lai klientu grupas, kuras sēž kopā, nepārsniedz astoņas personas, taču, lai ielaistu klientus telpās ēdināšanas iestāžu un bāru īpašniekiem nebūs jālūdz uzrādīt digitālo kovida sertifikātu, apliecinot vakcināciju.

Lasiet arī: Covid-19 Baltijā. Latvijā – 864, Lietuvā – 1 701, Igaunijā – 1 260

Publiski iekštelpu pasākumi drīkstēs notikt ar apmeklētāju skaitu līdz 20 personām, kurām ļauts tikai sēdēt sēdvietās ar distanci no citām sēdvietām. Drīkstēs rīkot arī pasākumus ar vairāk nekā 50 apmeklētājiem, taču šāda apjoma pasākumā būs jālūdz uzrādīt digitālo kovida sertifikātu, apliecinot vakcināciju.

Zviedrijā pret kovidu ir pilnībā vakcinējušies 69% visu iedzīvotāju, bet pandēmijas laikā kovida izraisītām veselības komplikācijām ir miruši 15 377 cilvēki, liecina ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas