Zviedrijā skolotāji aicina vakcinēt bērnus pret Covid-19

Zviedrijas Nacionālā Skolotāju savienība aicinājusi veselības nozares vadību atļaut valstī vakcinēt bērnus no 12 gadu vecuma pret Covid-19, vēsta Zviedrijas ziņu portāls The Local.

Patlaban Zviedrijā pret bīstamo slimību atļauts vakcinēt bērnus no 16 gadu vecuma, taču jaunāki iedzīvotāji var vakcinēties no 12 gadu vecuma, ja viņiem ir kāda saslimšana, kas apvienojumā ar Covid-19 var radīt nopietnu veselības apdraudējumu.

«Pirms jaunā mācību gada sākuma mēs redzam, kā sabiedrībā kopumā pastiprināti izplatās infekcija, un mēs zinām, ka skolām ir bijis sarežģīti, ja ne neiespējami, ievērot Valsts veselības aģentūras ieteikumus par distances ievērošanu,» tā pirmdien, 16.augustā, Zviedrijas ziņu aģentūrai TT skaidrojusi Asa Fālena (Åsa Fahlén), Zviedrijas Nacionālās Skolotāju savienības priekšsēdētāja.

Lasiet arī: Igaunijā pazeminājies hospitalizēto Covid-19 pacientu vecums

Skandināvijas valstī līdz šim no Covid-19 izraisītām veselības komplikācijām ir miruši 8 062 cilvēki. Kaimiņvalstīs – Somijā un Dānijā – zāļu aģentūras iesaka pret Covid-19 vakcinēties visus iedzīvotājus vecumā no 12 gadiem, bet Norvēģijā to iesaka tikai pilngadību sasniegušajiem, vēsta The Local.se un Eiropas Slimību kontroles un profilakses centrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas