Zviedrija slēdz sporta zāles, muzejus, iesaka lietot maskas cīņā ar COVID-19

Zviedrijas valdība ieviesusi līdz šim stingrākos epidemioloģiskos ierobežojumus, kuri skar gan skolas, gan valsts iestādes, gan uzņēmējdarbību ar mērķi samazināt COVID-19 izplatību, kas Ziemeļvalstī ir ļoti strauja, vēsta Zviedrijas ziņu portāls The Local.

Par stingrāku ierobežojumu ieviešanu un jauniem epidemioloģiskiem ieteikumiem Zviedrijas valdība paziņoja piektdien, 18.decembrī.

Valdība sadarbībā ar Zviedrijas Sabiedrības veselības pārvaldi nolēmusi likt ēdināšanas iestādēm ierobežot klientu ēdināšanu grupās, samazinot tās līdz četriem cilvēkiem. Prasīts arī ierobežot apmeklētāju skaitu veikalos un tirdzniecības centros, sporta iestādēs, nosakot šīm organizācijām pašām pienākumu noteikt klātienes apmeklētāju skaita griestus.

«Ja tam nebūs plānotās ietekmes, valdība arī plānos slēgt šos uzņēmumus,»

paziņojis Zviedrijas premjerministrs Stefans Lēvens (Stefan Löfven).

Attiecībā uz skolām vecāko klašu skolēniem – vecumā no 16 gadiem – turpināsies attālināts mācību process līdz 24.janvārim. No piektdienas, 18.decembra, ir apturēti visi sabiedriskie pakalpojumi, kuri nav vitāli svarīgi un kurus sniedz valsts, pašvaldības un reģionu pārvaldes. Starp šiem pakalpojumu sniedzējiem ir peldbaseini, sporta centri un muzeji, sacījis Lēvens.

Mainot līdzšinējo attieksmi pret elpceļu masku lietošanu, Zviedrijas valdība arī nākusi klajā ar ieteikumu iedzīvotājiem tās nēsāt sabiedriskajā transportā, gan ne visu laiku, bet konkrētos dienas periodos, vēsta The Local.

Kāda ir vīrusa situācija Zviedrijā?

Kā rāda ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati par saslimstību ES dalībvalstīs decembra pirmajās divās nedēļās, Zviedrijā tā bijusi straujāka nekā Latvijā.

Šajā periodā Zviedrijā, rēķinot uz 100 000 iedzīvotāju, inficēšanās ar COVID-19 apstiprināta 781 iedzīvotājiem, bet Latvijā – 453. Mirstība no slimības izraisītām komplikācijām šādā pašā griezumā savukārt bijusi lielāka Latvijā, uzrādot mirstības rādītāju attiecību 7,9 (Latvijā) pret 4,3 (Zviedrijā) uz katriem 100 000 iedzīvotāju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas