Zviedrijā Valpurģu nakts svinētājus izklīdinās ar vistu mēsliem

Zviedrijā populāra pavasara tradīcija ir Valpurģu nakts svinības, kas notiek aprīļa pēdējā vakarā. COVID-19 smagi skartajā valstī, Lundas pilsētas parkā ir nolemts izvietot vistu mēslus, lai atturētu cilvēkus no pulcēšanās, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Normālos apstākļos uz Lundas pilsētu, kas atrodas valsts dienvidos, svinēt Valpurģu nakti dodas vairāki desmiti tūkstoši cilvēku, tomēr jaunā koronavīrusa izplatības dēļ varasiestādes vēlas atturēt cilvēkus no pulcēšanās un inficēšanās.

Lundas pašvaldības Vides komisijas priekšsēdētājs Gustavs Lundblads (Gustav Lundblad) skaidrojis, ka ir nolemts pilsētas centrālajā parkā noklāt zālienu ar vienu tonnu vistu kūtsmēslu.

«Mēs radām iespēju mēslot zālienus, un vienlaikus mēsli smirdēs, tāpēc nebūs ļoti patīkami sēdēt un dzert alu,»

laikrakstam Sydsvenskan skaidrojis Lundblads, vēsta BBC.

Zviedrijā tāpat kā Latvijā un Igaunijā COVID-19 pandēmijas laikā nav ieviesta valsts mēroga karantīna vai ierobežota iedzīvotāju pārvietošanās no pilsētas uz pilsētu. Tomēr valstī norisinās smagākā epidēmija Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā ar 2 355 nāves gadījumiem, rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra dati. Kaitējums nodarīts arī ekonomikai, jo martā un aprīlī, darbu ir zaudējuši vairāk nekā 90 000 zviedru, pavēstījusi Zviedrijas premjerministra vietniece Izabella Lovina (Isabella Lovin).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas