Zviedrijas iestāde neizmeklēs Swedbank aizdomas no trauksmes cēlēja Broudera

Zviedrijas Ekonomisko noziegumu izmeklēšanas iestāde paziņojusi, ka neizmeklēs kriminālsūdzību par iespējamu naudas atmazgāšanu pret banku Swedbank, ko iesniedzis britu investors un Krievijas netīrās naudas plūsmu atmaskotājs Bils Brouders (Bill Browder).

Sūdzībā, ar ko Brouders iestādē vērsies martā, paustas aizdomas, ka elektroniski pārskaitījumi ar kopējo vērtību aptuveni 156 miljoniem eiro, iespējams, veikti uz bankas kontiem no bēdīgi slavenās dāņu kredītiestādes Danske Bank un Lietuvas ŪKIO Bankas, kas bankrotējusi 2013.gadā.

Sūdzībā apgalvots, ka šādā veidā Swedbank, iespējams, saistīta ar naudas atmazgāšanas un nodokļu krāpšanās shēmu Krievijā, ko savulaik atklājis nelaiķis, Broudera kādreizējais jurists Sergejs Magņitskis. Magņitskis 2009.gadā nomira cietumā Krievijā.

Pirmdien, 1.aprīlī, kanādiešu britu ziņu aģentūra Reuters vēstīja, ka iestādes virspokurors Henriks Faghers (Henric Fagher) lēmumu skaidrojis šādi: «Mums kā Zviedrijas prokuroriem ir jāskatās uz situāciju Zviedrijā un pārskaitījumiem vai personām, kuras ir mūsu jurisdikcijā. Mēs esam to paveikuši un šī iemesla dēļ esam nolēmuši izmeklēšanu neuzsākt».

Iestādes pārstāvis arī skaidrojis, ka atsevišķi pārskaitījumi, kas Broudera sūdzībā saistīti ar bankas kontiem Zviedrijā tikuši veikti vēl pirms 2014.gada, kad valstī ieviests stingrāks regulējums pret naudas atmazgāšanu, turklāt šajā gadījumā ir noslēdzies likumā noteiktais piecu gadu termiņš, kurā darījumus var izmeklēt.

Brouders pārsūdz, Swedbank sadarbojas

Uz to Brouders atbildējis Twitter vietnē, pavēstot, ka ir jau iesniedzis sūdzību pret Zviedrijas Ekonomisko noziegumu izmeklēšanas iestādes lēmumu, norādot, ka minētajam noilgumam vajadzētu būt desmit, nevis pieciem gadiem, kā norādījis iestātes prokurors.

Tikmēr Swedbank Zviedrijas biroja pārstāvji pavēstījuši, ka ir informēti par iestādes lēmumu, un turpina sadarboties ar visām varasiestādēm pašreizējo ar Swedbaik saistīto izmeklēšanu ietvaros.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas