Zviedrijas jaunā valdība sāk ar dīzeļa, benzīna auto aizliegumu no 2030.gada

Zviedrijas premjerministrs Stefans Lēvens

Zviedrijas jaunās valdības vadītājs Stefans Lēvens (Stefan Löfven) paziņojis, ka no 2030.gada valstī būs liegts pārdot jaunas automašīnas ar dīzeļa vai benzīna dzinēju.

Kā vēsta portāls Electrive.com, kas informē par jaunumiem elektromotora transportlīdzekļu jomā, vairākas Skandināvijas valstis ir izdarījušas nopietnas politiskas apņemšanās ar mērķi samazināt oglekļa dioksīda piesārņojumu, ko rada automašīnas ar fosilās degvielas dzinējiem.

Norvēģija, kur spēkā ir elektromobiļu reģistrācijas minimālā kvota un arī pasaulē lielākais elektroauto īpatsvars, apņēmusies aizliegt jaunu iekšdedzes dzinēja auto tirdzniecību no 2025.gada. Dānija ir izstrādājusi līdzīgu ieceri, ko valstī plānots ieviest no 2030.gada.

Zviedrijas mazākuma valdība ar 33% deputātu atbalstu

Laiks rādīs, vai Zviedrijai izdosies sasniegt nosprausto mērķi, jo pašreizējās valdības koalīcijai ir vien 116 no kopumā 349 Riksdāga deputātu balsīm. Valdību veido Lēvena vadītie sociāldemokrāti un partija Zaļie, kuriem atbilstoši piešķirti vides ministra un klimata ministra amati.

Lēvena otrais kabinets tika apstiprināts piektdien, 18.janvārī, ko izdarīt ļāva lauksaimnieku politiskā spēka Centra partijas un Liberāļu atbalsts un solījums būt lojāliem valdībai, kurā tie nepiedalās.

Zviedrijas Riksdāga vēlēšanas notika 9.septembrī un deputātu mandātus ieguva astoņas partijas. Vēlēšanās 31,1% balsu saņēma sociāldemokrāti, kuriem sekoja partija Mērenie ar 23%, galēji labējie Zviedrijas demokrāti ar 12% un Centra partija ar 6,1% balsu.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas