Zviedrijas premjerministra amatam nominē pirmo sievieti

Zviedrijas parlamentā pirmdien, 22.novembrī, valdības vadītāja amatam nominēta sociāldemokrāte Magdalēna Andersone (Magdalena Andersson). Ziemeļvalstī, kur liela uzmanība tiek pievērsta dzimumu vienlīdzības jautājumiem, jau šonedēļ varētu tikt apstiprināta pirmā valdības vadītāja, vēsta zviedru ziņu portāls TheLocal.se.

Par jaunās zviedru Sociāldemokrātiskās partijas līderes izvirzīšanu amatam pirmdien paziņojis Riksdāga priekšsēdētājs Andreass Norlens (Andreas Norlén), vienlaikus norādot, ka kandidāte vēl nav panākusi parlamenta vairākuma atbalstu. Andersone līdztekus novembra sākumā iegūtajam sociāldemokrātu līderes godam ir ilggadēja Zviedrijas finanšu ministre.

Balsojums par likumdevēju atbalstu Magdalēnai Andersonei gaidāms trešdien, 24.novembrī. No kopumā 349 deputātu vietām parlamentā sociāldemokrātiem ir 100. Vēl atbalstu Andersones kandidatūrai solījis 31 parlamentārietis no Centra partijas un 16 – no Zaļās partijas. Ar triju partiju atbalstu tomēr nepietiek vairākuma koalīcijas izveidei, tādēļ turpinās sarunas ar Kreiso partiju par vēl 28 deputātu atbalstu, un pirms trešdienas balsojuma saglabājas intriga, vēsta The Local.

Lasiet arī: Zviedrijā gaidāma premjera nomaiņa uz «buldozeru»

Zviedrijā gan politikā, gan citās sabiedriskās dzīves jomās jau ilgāku laiku aktuāls ir dzimumu līdztiesības jautājums, tādēļ paradoksāli, ka valsts izpildvaru vēl nekad nav vadījusi sieviete. Magdalēna Andersone ir atbildīgajam amatam gana pieredzējusi un akadēmiski izglītota. Viņa ir studējusi Stokholmas Ekonomikas augstskolā un, Hārvarda Universitātē ASV. Zviedrijas finanšu ministres amatu viņa ieņem jau kopš 2014.gada.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas