Zviedrijas premjerministrs pieņem «visgrūtāko politisko lēmumu»

Zviedrijā pirmdien, 28.jūnijā, no amata atkāpies ilggadējais premjerministrs Stefans Lēvens (Stefan Löfven), vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters.

Lēvens pirmdien paziņojis par demisiju, dodot sašķeltā Zviedrijas Riksdaga priekšsēdētājam uzdevumu atrast jaunu valdību, kuras vadībā valsts pārvarētu Covid-19 pandēmiju.

«Esmu lūdzis mani atbrīvot no premjerministra amata. Tas ir visgrūtākais politiskais lēmums, kādu esmu pieņēmis,» pirmdien preses konferencē sacījis Lofvens, kurš ir Zviedrijas Sociāldemokrātiskās partijas priekšsēdētājs. «Laikā, kad līdz vēlēšanām ir atlicis viens gads un turpinās pandēmija, sarīkot ārkārtas vēlēšanas Zviedrijai nebūtu tas labākais.»

Lasiet arī: Estonia vraka jauno izpēti sāks jūlijā

Politiķim, kurš Zviedrijas valdību vadījis kopš 2014.gada, pēc zaudēta neuzticības balsojuma pagājušajā nedēļā bijušas septiņas dienas, lai izmantotu vienu no viņa rīcībā esošām iespējām. Pirmā bija izsludināt parlamenta ārkārtas vēlēšanas, kamēr otrā – demisionēt un kļūt par pagaidu valdības vadītāju un censties to noturēt pie varas līdz nākamajām plānotajām vēlēšanām 2022.gada rudenī.

Zviedrijas parlamenta priekšsēdētājam Spīkeram Andreasam Norlenam (Andreas Norlén) tagad būs četras iespējas atrast jaunu premjerministru ar pietiekamu parlamenta atbalstu. Ja tas neizdosies, būs jāizsludina ārkārtas vēlēšanas. Ja izdosies, tad arī izveidotās valdības darbs būs īss, jo nākamās vēlēšanas Zviedrijā ieplānotas 2022. gada septembrī, vēsta Reuters.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas