Viedoklis: ZZS «krusttēvs» Lembergs

Aivars Lembergs

«Kā Ventspils pilsētas domes ilggadējam deputātam, man ir skaidrs – tieši Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ir tas politiskais spēks, kas, pilnībā pakļaujoties smagos amatnoziegumos apsūdzētajam Aivaram Lembergam, Latviju ir viscentīgāk vedis iznīcības virzienā. Tieši tādu partiju kā ZZS darbību dēļ mūsu valstij netiek dota iespēja izrauties no korupcijas purva. Turklāt šīs partijas viens no spilgtākajiem pārstāvjiem ir tās «krusttēvs» Lembergs,» savu viedokli BNN pauž Ventspils opozīcijas deputāts Aivis Landmanis.

ZZS «runasvīri»

Pētījumu centra RAND Europe aprēķini liecina – korupcijas dēļ Latvija katru gadu zaudē trīs līdz piecus miljardus eiro jeb 15–19% no iekšzemes kopprodukta.

«Tieši politiķi ir atbildīgi gan par nespēju tikt galā ar šo problēmu, kuru atrisinot naudas pietiktu medicīnai, izglītībai un pārējo samilzušo valsts problēmu risināšanai, gan par korupcijas radītajām sekām – paplašinās ēnu ekonomika, palielinās sociālā nevienlīdzība, tiek palēnināta demokrātijas attīstība,» uzskata Landmanis.

Deputāta ieskatā, jaunā valdība un pašreizējais Latvijas prezidents Egils Levits kā nekad iepriekš iet korupcijas apkarošanas ceļu. «Protams, sastopoties ar arvien jūtamāku korupcijas atbalstītāju pretestību.»

«ZZS runasvīri ir vieni no kaislīgākajiem valdošās koalīcijas kritizētājiem. Sabiedrībai tiek stāstīts – ZZS ir īstenie mediķu, skolotāju, visas sabiedrības aizstāvji, īstenie mūsu zemes saimnieki, taisnīgas un godīgas valsts pārvaldes nodrošinātāji. Visās citās partijās ir blēži, ļaundari, tikai ne ZZS, kura, protams, nav atbildīga par pašreizējo valsts stāvokli.»

Landmanis atzīmē: «Zinot, cik kaismīgi ZZS aizsargā valsts apzagšanā apsūdzēto «krusttēvu», kā «krusttēvam» ik gadu tiek gādāti desmitiem miljonus vērti mesli, kā «krusttēva» pārziņā tika nodoti veseli valsts sektori un nozares, – no šīs liekulības metas šķērmi.»

«Lemberga un tā emisāru prettiesiskās darbības tiesībsargājošās institūcijas atstāj bez ievērības»

Problēmas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), Ģenerālprokuratūrā, Tiesu sistēmā nav nejaušas, tās izriet no ZZS rīcības, uzskata deputāts.

«Publiski ir izskanējis, ka iepriekš tiesībsargājošo institūciju vadītāju kandidatūras vispirms tika saskaņotas ar apsūdzēto Lembergu. Šādai rīcībai ir augļi, proti, arī pašreiz Lemberga un tā emisāru prettiesiskās darbības tiesībsargājošās institūcijas atstāj bez ievērības, tai pat laikā salīdzinoši niecīgāki pārkāpumi tiek izmeklēti un nodoti kriminālvajāšanai. Latvijas tiesībsargājošās institūcijas ir spējīgas divdesmit piecus gadus vajāt cilvēku par ledeņu, piecu kinderolu, mūzikas centra, rakstāmmašīnas nozagšanu, vienlaikus tās demonstrē pilnīgu bezspēcību, kad runa ir par Lemberga pastrādātiem amatnoziegumiem iedzīvošanās nolūkā un noziegumiem, kuri viņam izvirzītās apsūdzības laikā tiek turpināti un pastrādāti katru dienu.»

Landmaņa ieskatā, tieši tiesībsargājošo institūciju nespēja garantē Lemberga neaizskaramību, nodrošina tam mūžīgu varu Ventspilī, kura savukārt dod iespēju attiecīgi kontrolēt notiekošo Latvijā. «Pateicoties tiesībsargājošo institūciju nespējai, Ventspilī demokrātiskas un godīgas vēlēšanas nav bijušas iespējamas visu atjaunotās Latvijas Republikas pastāvēšanas laiku.»

Saistītie raksti

6 KOMENTĀRI

  1. Tie, kas krīt un ceļas par šo “tipāžu”, atļaušos atgādināt, ka jūsu bērniem un mazbērniem te vēl jādzīvo! Ā, pareizi, tie jau dzīvos un strādās ārpus šīs zemes.

  2. ZZS pēc Lemberga kvēlākās vēlmes,visiem spēkiem gremdē tagadējo valdību.Ko darīt?Ir jāpakļaujas!Mums katram sava dzīvība dārga,jo par lielā virsvadoņa Lemberga saprātu neviens nav drošs!Brīnumi jau nenotiks un Lembergs turpinās ņirgāties par mums un Latviju

  3. Jā,man kā tēvam ir svarīgi,kā turpmāk dzīvos mūsu bērni un es pats.Raksta autoram ir viegli kritizēt,sēžot opozīcijā.Parādi savus labos darbus,lai man un maniem bērniem,būtu prieks sekot Tev.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas