BNN nedēļas apkopojums: Populistiskie solījumi politikā. Nord Stream 2 dzīvotspēja Ventspilī. Uzliesmojošie telefoni

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās novērojamas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Darījums; Cīņa; Kritums; Taisnība; Izaugsme; Nākotne. 

Pārmaiņas: Vienotība: Rīgas namu pārvaldnieka valde ir jāpatriec

Rīgas domes Vienotības frakcijas deputāti ir uzsākuši parakstu vākšanu, lai sasauktu domes ārkārtas sēdi, kurā pieprasītu atbrīvot no amata pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) valdes priekšsēdētāju Ivo Leci un pārējos valdes locekļus. Prasība ir balstīta uz Valsts policijas (VP) sniegto informāciju par 150 000 eiro izkrāpšanu no RNP, fiktīvi nodarbinot divpadsmit cilvēkus.

BNN iepriekš vēstīja, ka VP ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par iespējamu vairāku darbinieku fiktīvu nodarbināšanu pašvaldības uzņēmumā SIA Rīgas namu pārvaldnieks, kuras laikā personas saņēmušas darba samaksu par faktiski neveiktiem amata pienākumiem. Tādējādi laika posmā no 2014.gada līdz 2015.gadam no uzņēmuma izkrāpti teju 150 000 eiro. Kriminālprocess nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Vairāk uzziniet: https://bnn.lv/i-vienotiba-i-rigas-namu-parvaldnieka-valde-ir-japatriec-223448

Darījums: Valdība aiz slēgtām durvīm jau vienojusies neatbalstīt Ventspils ostas iesaisti Nord Stream 2

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valdība šonedēļ sēdes slēgtajā daļā jau vienojusies neatbalstīt Ventspils brīvostas iesaisti gāzesvada projektā Nord Stream 2 liecina rīcībā esošā informācija.

Pamatojoties uz Aizsardzības ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ziņojumiem, kuros norādīti būtiski riski nacionālajai drošībai, kā arī ievērojot valsts drošības dienestu pārstāvju sniegtās rekomendācijas, Ministru kabinets nolēma neatbalstīt nekādus pasākumus Latvijas teritorijā, kas saistīti ar projektu Nord Strem 2 un sekmē tā īstenošanu.

Vienlaikus valdība uzdeva ekonomikas ministram, satiksmes ministram, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram un finanšu ministrei nodrošināt, ka Ministru kabineta ieceltie valsts pārstāvji Ventspils brīvostas valdē balso pret jebkādu brīvostas iesaistīšanos projekta Nord Strem 2 īstenošanā.

Vairāk uzziniet: https://bnn.lv/valdiba-aiz-slegtam-durvim-jau-vienojusies-neatbalstit-ventspils-ostas-iesaisti-i-nord-stream-2-i-223747

Cīņa: Lembergs turpinās cīnīties par savu «iesildīto» vietiņu mēra krēslā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU
Aivars Lembergs

Aivars Lembergs kandidēs pašvaldību vēlēšanās un, kā pats ir apstiprinājis, būs partijas Latvijai un Ventspilij kandidāts Ventspils mēra amatam.

«Mēru ievēl deputāti, tā kā tās nav tiešas vēlēšanas, bet šobrīd nav šaubu, ka pie sekmīga vēlēšanu rezultāta mūsu partija nemainīs viedokli par mēra kandidātu,» saka Lembergs, apstiprinot, ka partija par mēra kandidātu nosaukusi viņu. «Jā, es to varu apstiprināt. Protams, ir svarīgi vēlēšanu rezultāti. Šobrīd mēs liekam eksāmenu vēlētāju priekšā.»

Vairāk uzziniet: https://bnn.lv/lembergs-turpinas-cinities-par-savu-iesildito-vietinu-mera-kresla-223584

Kritums: Latvijā aktualizējusies problēma ar uzliesmojošajiem mobilajiem telefoniem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ne tikai  pasaulē, bet nu jau arī Latvijā aktualizējusies problēma ar mobilajiem telefoniem, kuri aizdegas. Par to liecina arī nesenā traģēdija Latgalē, telefonam aizdegoties, cilvēki zaudēja mājas.

Apdrošināšanas sabiedrība ERGO apstiprināja, ka nelaimes gadījums Latgalē ir pirmais šāda tipa apdrošināšanas pieteiktais gadījums.

«Līdz šim lielākā daļa no mums droši vien ir tikai dzirdējuši vai lasījuši par šādiem gadījumiem ziņās. Taču nu tā ir realitāte arī pie mums. Lai arī mobilo telefonu akumulatori neuzliesmo bieži, risks tomēr pastāv,» stāsta ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors Ivars Vismanis.

Līdzīgs gadījums noticis Tukuma pusē ar viedtālruņa modeli – ZTE A610, kas nopirkts Tele2 centrā. Uzliesmojošā telefona īpašnieks Aigars Birkenšteins BNN stāsta: «Telefons uzliesmoja ikdienišķā vakarā pēc telefona lietošanas. Sākumā iznāca mazi dūmi, bet pēc neilga laiciņa telefons uzliesmoja.»

Birkenšteins stāsta, ka telefonu iegādājies aptuveni pirms mēneša. Par to, kā rīkojies telefona degšanas brīdī, viņš stāsta: «Es paķēru ūdens glāzi un aplēju. Labi, ka tas nenotika naktī, kad visi guļ.»

Vairāk uzziniet: https://bnn.lv/latvija-aktualizejusies-problema-ar-uzliesmojosajiem-mobilajiem-telefoniem-223088

Taisnība: Konkurences padome: Saskaņas un GKR municipālo aptieku solīšana – populisms

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (no kreisās) un Partijas “Gods kalpot Rīgai” valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks

Politisko partiju Saskaņa un Gods kalpot Rīgai (GKR) pašvaldību vēlēšanu programmā iekļautā iecere par municipālu aptieku veidošanu pie pašvaldības ārstniecības iestādēm, kurās tirgotu medikamentus ar zemāku uzcenojumu, ir populistisks solījums, norāda Konkurences padomes (KP) loceklis Jānis Račko.

Viņš pauž, ka KP kategoriski iebilst pret šādu populistisku solījumu paušanu un īstenošanu, skaidrojot, ka Ministru kabineta (MK) noteikumi Aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritēriji paredz izņēmuma gadījumus, kad pašvaldība var iesaistīties zāļu mazumtirdzniecības tirgū. Tas ir tikai tādos gadījumos, kad komersanti neveido teritoriālo nosegumu farmaceitisko pakalpojumu nodrošināšanai.

Tomēr šāda problēmsituācija nebūtu attiecināma uz Rīgu, kurā patlaban ir apmēram 300 aptiekas. Tas ir gana ievērojams skaitlis, un tādējādi patērētājiem ir nodrošināta gan iespēja iegādāties nepieciešamos medikamentus, gan izvēlēties komersantu jeb aptieku, kur šo iegādi veikt, uzsvēra Račko.

Vairāk uzziniet: https://bnn.lv/konkurences-padome-i-saskanas-i-gkr-municipalo-aptieku-solisana-populisms-223200

Izaugsme: Igaunijā plāno veidot saules paneļu parku 10-50 miljonu eiro vērtībā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU
Ilustratīvs foto

Somijas enerģētikas uzņēmumu grupa Fortum plāno Igaunijā veidot saules enerģijas paneļu parku, projektā ieguldot no 10 līdz 50 miljoniem eiro.

Vairāk uzziniet: https://bnn.lv/igaunija-plano-veidot-saules-panelu-parku-10-50-miljonu-eiro-vertiba-223274

Nākotne: Vīzu atteikuma dēļ izpaliks Latvijas Nacionālā teātra izrāde ASV latviešu dziesmu svētkos

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vīzu atteikuma dēļ nācies atcelt Latvijas Nacionālā teātra ieplānoto viesizrādi Amerikas Savienotajās valstīs (ASV) latviešu dziesmu svētkos, kas šovasar notiks Baltimorā, Mērilendas štatā, liecina svētku mājaslapā publicētā informācija.

Organizatori uz jūlija sākumā gaidāmajiem ASV latviešu dziesmu svētkiem bija uzaicinājuši arī Latvijas Nacionālā teātra aktierus, lai tie Baltimorā nospēlētu izrādi Ceļā uz mājām.

Vairāk uzziniet: https://bnn.lv/vizu-atteikuma-del-izpaliks-latvijas-nacionala-teatra-izrade-asv-latviesu-dziesmu-svetkos-223545

Ref: 224.000.225.972

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas