Aicina autovadītājus būt piesardzīgākiem diennakts tumšajās stundās

Iestājoties gada tumšākajam laikam, redzamība uz ceļa samazinās, tādējādi Valsts policija (VP) aicina autovadītājus būt piesardzīgākiem, pārvietojoties pa valsts autoceļiem, jo meža zvēri, kas atrodas ceļa malās vai šķērso brauktuvi, var būt sliktāk pamanāmi.

Pēc VP sniegtās informācijas, salīdzinājumā ar vasaras periodu, šobrīd biežāk notiek sadursmes ar meža dzīvniekiem – šogad, līdz 10.oktobrim, Valsts policija ir reģistrējusi 425 ceļu satiksmes negadījumus, kuros notikušas sadursmes ar meža dzīvnieku.

Īpaša uzmanību VP aicina pievērst mežainos apvidos un ceļa posmos, kur ir neliels attālums starp ceļa nomali un kokiem vai krūmiem, jo pastāv lielāka iespēja, ka šādā posmā uz braucamās daļas var izskriet dzīvnieks.

Sadursmēs ar dzīvnieku cietušas 25 personas un viena gājusi bojā. Visvairāk sadursmes ar meža zvēriem ir reģistrētas tieši Latgales reģionā.

Visbiežāk sadursmes ar meža zvēriem notiek tieši diennakts tumšajā laikā, uzsver VP, piebilstot, ka Rīgas reģionā pēdējā mēnesī notika vairāki negadījumi ar meža zvēriem, kuros cieta arī personas.

Šī gada 11.septembrī ap pulksten 22.00 Salaspils novadā automašīnas Volkswagen vadītāja, braucot pa autoceļu A4, uzbrauca meža dzīvniekam, pēc kā nobrauca no brauktuves un uzbrauca šķērslim. Ceļu satiksmes negadījumā cieta transportlīdzekļa vadītāja un trīs pasažieri. Visas personas tika nogādātas medicīnas iestādē.

Savukārt aizvadītajā nedēļā, 4.oktobrī, pēc pusnakts Olaines novadā, uz autoceļa A8 automašīnas VW Golf vadītāja uzbrauca meža dzīvniekiem. Ceļu satiksmes negadījumā cieta automašīnas vadītāja, kura tika nogādāta medicīnas iestādē. Abos gadījumos par ceļu satiksmes negadījuma faktu Valsts policija uzsāka administratīvā pārkāpuma procesus.

Lai izvairītos no iespējama ceļu satiksmes negadījuma, VP autovadītājus būt uzmanīgiem, kā arī ievērot ceļa zīmes, kas attiecīgajos ceļu posmos norāda par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni. Meža dzīvnieki mēdz pārvietoties arī baros un to uzvedība nav paredzama, tāpēc jāievēro īpaša piesardzība, atgādina policija.

Pēc sadursmes ar dzīvnieku ir aizliegts atstāt notikuma vietu, neziņojot par to likumā noteiktā kārtībā, jo šāda situācija ir uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu.

Kā norāda VP, ja noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā notriekts dzīvnieks, par to jāinformē Valsts policija, zvanot pa tālruni 110. Savukārt, ja negadījumā nav cietuši cilvēki un transportlīdzeklim nav radušies bojājumi, kuru dēļ tas nevarētu turpināt ceļu, par notikušo ir jāinformē Valsts meža dienests.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas