Aizturēts grupējums, kas nelegālās cigarešu ražotnēs nodarbinājis Ukrainas bēgļus

Spānijas policija izjaukusi grupējumu un arestējusi 27 personas, kas trīs nelegālās tabakas ražotnēs nodarbināja ukraiņu bēgļus, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Grupējums savu darbību veicis trīs Spānijas reģionos, un tas tiek apsūdzēts liela tabakas apjoma un nelegālo cigarešu kontrabandā. Ražotnēs dienas laikā izgatavoja apmēram pusmiljonu paciņu cigarešu, ko pārdeva kā Spānijā, tā ārvalstīs. Policija informējusi, ka nelegāli nodarbinātie ukraiņi, kas Spānijā nonāca, bēgot no Krievijas agresijas, mitinājušies ražotnes telpās, saspiestībā un bez ērtībām.

Bēgļi strādājuši garas stundas, un uzturējās tikai ražotnē, lai netiktu atklāti, jo daži no viņiem Spānijā ieradušies nelegāli.

Tikmēr grupējuma vadītāji izmantojuši iegūtu naudu, lai nodrošinātu sev greznu ikdienu. Varas iestādes izņēmušas tabakas produktus 37,5 miljonu eiro vērtībā, konfiscētas arī luksusa klases automašīnas, rotaslietas un liels daudzums skaidras naudas. Kopumā pārmeklētas vairāk nekā 20 mājas, industriālās ēkas un veikali.

Pirmā slepenā cigarešu ražotne 2021.gada beigās tika atklāta vistu audzētavā Spānijas dienvidos, Seviljā. Tas ļāva turpināt izmeklēšanu un veikt operācijas Valensijā un Larjohā. Policija norādījusi, ka noziedzīgais grupējums plānoja paplašināt darbību, veidojot lielas marihuānas plantācijas. Izmeklēšanā piedalījās arī Eiropols.

Saskaņā ar ANO datiem, Eiropā šobrīd atrodas astoņi miljoni Ukrainas kara bēgļu, kas pēc 2022.gada februāra pametuši Ukrainu. Vairāk nekā 160 tūkstoši ir reģistrējušies Spānijā. Novembrī Eiropas Parlaments ziņoja, ka palielinās ukraiņu darbaspēka nelegāla izmantošana, un norādīja, ka nereti situācija un valodas barjera liek bēgļiem izvēlēties neoficiālu darbu ar niecīgu samaksu.

Lasiet arī: Darba attiecības sākušiem Ukrainas civiliedzīvotājiem plāno likt obligāti mācīties latviešu valodu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas