ASV palielina atbalstu Baltijas valstu aizsardzībai

Pagājušā gada nogalē ASV Kongress savai Baltijas Drošības iniciatīvai (Baltic Security Initiative) apstiprināja 225 miljonu ASV dolāru finansējumu fiskālajā 2023.gadā, ziņo Aizsardzības ministrija. 

Tas tiks novirzīts militāro spēju attīstībai visās trijās Baltijas valstīs. Salīdzinājumam – fiskālajam 2022.gadam Baltijas Drošības iniciatīva paredzēja 150 miljonus ASV dolāru.

Tāpat Aizsardzības ministrija atgādina, ka ASV ir apstiprinājusi plānus militārās klātbūtnes stiprināšanai Baltijas valstīs, kas paredz, ka rotācijas kārtībā bez pārtraukumiem Latvijā uzturēsies ASV karavīri un militārās tehnikas vienības.

Plānots, ka tuvākajos gados ASV nodrošinās savu vienību klātbūtni Latvijā rotācijas kārtībā gan Ādažu, gan Lielvārdes militārajās bāzēs. Tas sniegs būtisku ieguldījumu atturēšanā un aizsardzībā, kā arī uzlabos savstarpējo savietojamību starp Latvijas un ASV bruņotajiem spēkiem.

Paredzēts, ka sākotnēji Latvijā uzturēsies ASV artilērijas un aviācijas vienības,

un tas saskan ar Nacionālo bruņoto spēku izvirzītajām aizsardzības spēju vajadzībām.

«ASV izprot šī brīža ģeopolitisko situāciju un Krievijas draudus Eiropas drošībai. To apliecina gan lēmums palielināt atbalstu Baltijas valstu militāro spēju stiprināšanai, gan jau iepriekš apstiprinātais plāns paplašināt militāro klātbūtni mūsu reģionā. Tas ir būtiski ne tikai Latvijas, bet visa Baltijas reģiona aizsardzībai,» pēc tikšanās ar ASV vēstnieku Latvijā Džonu Kārvailu (John Carwile) paziņoja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) pagājušā gada jūnijā, piedaloties NATO samitā Madridē, pamatojoties uz Krievijas atkārtoto iebrukumu Ukrainā, pauda gatavību stiprināt ASV militāro klātbūtni NATO alianses austrumos, atgādina Aizsardzības ministrija.

Lasiet arī: Baidens, tiekoties ar Zelenski, apliecina, ka ASV sniegs atbalstu Ukrainai «cik ilgi vajadzēs»

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas