ASV pastiprinās savu militāro klātbūtni Latvijā

ASV ir apstiprinājusi plānus militārās klātbūtnes stiprināšanai Baltijas valstīs, kas paredz, ka pienākumu pildīšanai rotācijas kārtībā bez pārtraukumiem Latvijā uzturēsies ASV karavīri un militārās tehnikas vienības, informē Aizsardzības ministrija (AM).

Plānots, ka Latvijā tuvākajos gados ASV nodrošinās rotējošu vienību klātbūtni gan Ādažu, gan Lielvārdes militārajās bāzēs, kas sniegs būtisku ieguldījumu atturēšanā un aizsardzībā, kā arī uzlabos savstarpējo savietojamību starp Latvijas un ASV bruņotajiem spēkiem.

Paredzēts, ka sākotnēji Latvijā uzturēsies ASV artilērijas un aviācijas vienības, kas saskan ar Nacionālo bruņoto spēku izvirzītajām aizsardzības spēju vajadzībām.

«Kad ir runa par Baltijas valstu aizsardzību, mūsu transatlantiskie partneri nejoko,» norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

«ASV vadība izprot, ka atturēšanas pamatā ir spēcīga klātbūtne un pieredzes apmaiņa. Mūsu sabiedrotie vienmēr ir atbalstījuši Baltijas valstu neatkarību, un šodien, vērtējot ģeopolitiskos riskus, pārliecinoši pierāda, ka turpinās to darīt,» uzsver aizsardzības ministrs, piebilstot, ka sarunas NATO Madrides samitā, kā arī individuālas tikšanās ar ASV aizsardzības sekretāru Loidu Ostinu (Lloyd Austin) ir vainagojušās panākumiem.

Jau ziņots, ka ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) šī gada jūnijā, piedaloties NATO samitā Madridē, pamatojoties uz Krievijas atkārtoto iebrukumu Ukrainā, pauda gatavību stiprināt ASV militāro klātbūtni alianses austrumos.

Lasiet arī: ASV pastiprinās savu militāro klātbūtni Baltijas valstīs

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas