ASV Senāts ļāvis atvēlēt 208 miljonus eiro drošības sadarbības stiprināšanai ar Baltiju

ASV Senāts, pieņemot likumprojektu par aizsardzības izdevumiem 2024.gadam, atļāvis ASV atvēlēt 228 miljonus dolāru jeb aptuveni 208 miljonus eiro drošības sadarbības pastiprināšanai ar Latviju, Lietuvu un Igauniju,  informē Aizsardzības ministrija (AM).

ASV Senāts atzinīgi novērtējis Baltijas valstu ieguldījumu kā NATO dalībvalstīm un kā vadošajām valstīm starptautiskajā koalīcijā, kas atbalsta Ukrainu, reaģējot uz Krievijas sākto karadarbību pret Ukrainu.

ASV ir ilggadējs Latvijas stratēģiskais partneris un sabiedrotais, kam ir nozīmīga loma Latvijas drošības stiprināšanā.

Latvija sadarbojas ar ASV NATO, kā arī citos daudzpusējos un divpusējos formātos, kuru mērķis ir aizsardzības stiprināšana.

“Manas darba vizītes laikā jūlijā Vašingtonā no ASV Senāta un Kongresa pārstāvjiem saņēmu atzinīgus vārdus par Latvijas nozīmīgo ieguldījumu savas valsts un visa Baltijas reģiona drošībai, šogad aizsardzībai novirzot 2,25% no IKP. Mēs augstu vērtējam ASV Senāta lēmumu atbalstīt papildus finansējuma piešķiršanu sadarbībai ar Baltijas valstīm drošības jomā 2024.gadā. Plānotais finansējums sniegs mums iespējas straujāk attīstīt Baltijas valstu militārās spējas un kopumā stiprināt NATO austrumu robežas drošību,” paudusi aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

Jau vēstīts, ka

pērnā gada nogalē ASV Kongress apstiprināja 225 miljonu ASV dolāru finansējumu visām trim Baltijas valstīm “Baltijas Drošības iniciatīvas” ietvaros 2023.gadam fiskālajam gadam,

kas tiek novirzīts militāro spēju attīstībai.

Savukārt 2022.gada 29.jūnijā ASV prezidents nāca klajā ar paziņojumu par ASV militārās klātbūtnes stiprināšanu Eiropā, tostarp, Baltijas valstīs. Izpildot šo lēmumu, 2022.gada decembrī ASV apstiprināja militārās klātbūtnes plānus tuvākajiem trim gadiem, kas paredz, ka Latvijā tiks nodrošināta nepārtraukta, rotējoša ASV militāro vienību klātbūtne un pastiprināta dalība militārās mācībās.

Lasiet arī: BNN fokusā | Virspeļņas nodokļa draudu satrauktās bankas atskaitās par plašu MVU kreditēšanu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas