Atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem pagarina līdz 2023.gada vidum

Atbalsts no kara bēgošajiem Ukrainas iedzīvotājiem būs pieejams līdz 2023.gada 30.jūnijam. To paredz ceturtdien, 8.decembrī, otrajā – galīgajā – lasījumā Saeimā atbalstītie grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā.

Saeimas deputāti grozījumu pieņemšanu atbalstījuši vienbalsīgi – 90 «par», savukārt neviens deputāts nedz atturējās, nedz balsoja «pret». Paredzēts, ka izmaiņas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.

Ar grozījumiem noteikts, ka Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuriem ir tiesības saņemt pagaidu aizsardzības statusu vai kuriem šāds statuss ir piešķirts, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde turpmāk uz diviem gadiem izsniegs termiņuzturēšanās atļauju – trešās valsts pilsoņa personas apliecību.

Tāpat līdz 2024.gada 28.februārim pagarināts termiņš, kurā Latvijā par derīgu uzskatāms Ukrainā izsniegts ceļošanas dokuments, kura derīguma termiņš ir beidzies.

Līdz šim likums paredzēja, ka tas uzskatāms par derīgu līdz 2023.gada 28.februārim.

Likums arī paredz, ka no kara bēgošajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem no 2023.gada 1.jūlija būs tiesības bez maksas apmeklēt latviešu valodas mācības, kultūrorientācijas kursus un pasākumus, kas sekmē sadarbību starp Ukrainas civiliedzīvotājiem un Latvijas sabiedrību.

Tāpat likumā veiktas izmaiņas, kas saistītas ar pašvaldību kapitālsabiedrību atkārtotiem dāvinājumiem vispārējam atbalstam Ukrainas sabiedrībai vēl 2022.gadā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas