ATD par neatļauto vienošanos konsultēsies ar IUB un KP

Autotransporta direkcijai (ATD) vispirms jāiepazīstas ar Konkurences padomes (KP) lēmumu par neatļauto vienošanos, lai pēc tam, konsultējoties ar KP un Iepirkumu uzraudzības biroju (IUB), secinātu, kā raudzīties uz jau noslēgtajiem līgumiem, pastāstīja ATD pārstāvis Viktors Zaķis.

Kā ziņots, KP par aizliegtu vienošanos reģionālās nozīmes pasažieru pārvadājumos piemērojusi naudas sodu kopumā 1,975 miljonu eiro apmērā trim reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem – AS Liepājas autobusu parks (LAP), Nordeka un SIA Latvijas sabiedriskais autobuss, trešdien žurnālistiem pavēstīja KP priekšsēdētājs Juris Gaiķis. Soda nauda kompānijām piemērota par vienošanos Autotransporta direkcijas (ATD) organizētajos iepirkumos par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutos uz 10 gadiem.

Zaķis teica, ka vispirms ATD ir jāiepazīstas ar KP lēmumu, kas uzliek sodu pārvadātājiem.

«Tas pirmsšķietami uzliek sodu pārvadātājiem.

Bet tas nenosaka, ka mums ir jāizbeidz attiecības un jālauž līgumi.

Laikam tādas darbības nevar veikt,» teica ATD pārstāvis, skaidrojot, ka pēc iepazīšanās ar KP lēmumu, ATD būs jākonsultējas gan ar KP, gan IUB, kā raudzīties uz jau noslēgtajiem līgumiem. ATD pārstāvis gan piebilda, ka tas noteikti prasīs «kādu laiku», jo KP lēmums un tālākā rīcība jāizvērtē juridiski.

Viņš arī stāstīja, ka trīs KP nosauktie uzņēmumi nav atzīti par uzvarētājiem iepirkumā par septiņām maršruta tīkla daļām, kura rezultāti vēl nav apstiprināti, tāpēc nākotnes līgumus tas neietekmēs.

«KP lēmums ir nepārprotams signāls jebkuram nozares dalībniekam, ka jebkāda manevrēšana vai mēģinājumi pārkāpt normatīvos aktus ir sodāma rīcība,» uzsvēra Zaķis, piebilstot, ka KP lēmums ATD liks pārskatīt sadarbību ar pārvadātājiem. Ja radīsies pamats un pienākums prasību celšanai pret pārkāpējiem, kuru darbības rezultātā būs radušies kādi zaudējumi, tad ATD noteikti īstenos pienākumu savas kompetences ietvaros, lai zaudējumus no pārvadātājiem atgūtu.

Lasiet arī: KP par neatļautu vienošanos soda trīs pasažieru autopārvadātājus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas