Atjaunos 11. tramvaja satiksmi pār Braslas tiltu

No otrdienas, 20 jūnija pār Brasas tiltu tiks atjaunota 11.tramvaja maršruta satiksme, informē Rīgas domē (RD). 

RD pārstāvji norāda, ka pēc pirmdien, 19.jūnijā notikušā tehniskā reisa 11.tramvaja līnijā Brasas tilts ir atzīts par drošu satiksmes atjaunošanai. Tehniskais reiss tika veikts, lai pārliecinātos par to, ka Brasas tilta pilnībā izbūvēta daļa ir sagatavota tā, lai pa to varētu atjaut regulāru tramvajau satiksmi. 

Tehniskajā reisā devās RD priekšsēdētāja vietnieks satiksmes infrastruktūras un attīstības jautājumos Vilnis Ķirsis, uzņēmuma Rīgas Satiksme valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa, RD Satiksmes departamenta pārstāvji un Rīgas Tehniskās universitātes Transportbūvju institūta direktors Ainārs Paeglītis.

“Atjaunot 11. tramvaja satiksmi savlaicīgi, līdz Rīgā ierodas Dziesmu svētku dalībnieki, bija būtiski, ņemot vērā, ka šī tramvaja līnija ved uz vienu no centrālajām svētku norises vietām – uz Mežaparku, kurp būs jānokļūst kā dziedātājiem, tā koncertu apmeklētājiem,” norāda Ķirsis un piebilst, ka šovasar Rīgā ceļu remonti notiek ļoti intensīvi. 

Pašvaldība, dara visu, lai svētku laikā būtu iespējams pārvietoties pa visu pilsētu. ” Sabiedriskais transports būtu pirmā izvēle gan rīdziniekiem, gan pilsētas viesiem. Pasažieru ērtībai esam arī ieviesuši īpašo Rīgas Satiksmes Dziesmu svētku transporta biļeti, kas ļaus par 10 eiro visu svētku laiku izmantot pilsētas sabiedrisko transportu neierobežotu braucienu skaitu jebkurā maršrutā,” skaidro Ķirsis. 

RD Satiksmes departaments ir pieņēmis aktu par tramvaja satiksmes organizēšanu/atjaunošanu, kurā, Duntes ielas pusē izbūvētais pārvads, ir atzīts par derīgu reversīvās satiksmes palaišanai.

Brasas tiltam ir nodrošināta projektā noteiktā nestspēja un visu šobrīd Rīgā ekspluatācijā esošo tramvaju modeļu (ar pilnu masu) ekspluatācija uz pārvada ir droša. Brasas tilta apsekošanu un akta sastādīšanu veica komisija, kuras sastāvā bija atbildīgais būvdarbu vadītājs, būvuzraugs, autoruzraugs un Satiksmes departamenta pārstāvis.

Lasiet arī: Latvija saņems 42,4 miljonus eiro Šveices atbalsta

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas