Atkala – brīdina par slidenām ielām un ietvēm galvaspilsētā; iedzīvotājiem jārēķinās ar apgrūtinātu pārvietošanos

Rīgā, tāpat kā visā Latvijā, otrdien, 20. decembrī, gaidāma atkala. Kā norāda Rīgas domē, pārvietošanās būs apgrūtināta, un iedzīvotāji ir aicināti būt piesardzīgi.

Pēc meteorologu prognozēm otrdienas dienas vidū, gaisa temperatūrai strauji paaugstinoties, snigšana pāries lietū, kas uz ceļiem un ietvēm veidos ledus kārtu.

Uz brauktuvēm un tiltiem iespējama tā saucamā «melnā ledus» veidošanās. Apledojums veidojas ļoti strauji, tāpēc autovadītāji aicināti būt sevišķi piesardzīgi. Maģistrālās ielas tiks apstrādātas ar sāls maisījumu, lietus laikā kaisīšana tiks veikta atkārtoti. Ielās ar mazāk intensīvu satiksmi jeb 3.kategorijas ielās atkušņa laikā braukšanas apstākļi būs apgrūtināti

Rīgas dome aicina iedzīvotājus rēķināties ar to, ka pārvietošanās būs apgrūtināta un attiecīgi pielāgot savas ikdienas gaitas, izvēloties atbilstošus pārvietošanās veidus un maršrutus, kā arī laikapstākļiem atbilstošus apavus.

Vienlaikus seniori ir īpaši aicināti izvērtēt nepieciešamību doties ārpus mājām.

Savukārt pilsētas pašvaldības darbinieki tiek aicināti pēc iespējas strādāt attālināti. Tāpat Rīgas dome aicina vecākus pārrunāt ar bērniem, kā droši pārvietoties un nokļūt izglītības iestādēs. Skolas vecākiem pirmdienas vakarā izsūtīs informāciju ar ieteikumiem, kā rīkoties. Mācības klātienē pārtraukt netiek plānots.

Kā norāda laikapstākļu eksperti – apledojums veidojas, jo, lai arī gaisa temperatūra strauji paaugstinās, ielu un ietvju virsmas tik ātri nekļūst siltākas, tāpēc lietus, nonākot uz zemes, piesalst.

Šādos apstākļos ietvju un ielu kaisīšana ne ar sāli, ne citiem kaisāmajiem materiāliem slīdamību praktiski nemazina, un apledojuma veidošanās ir nenovēršama.

Tāpat, gaisa temperatūrai paaugstinoties, no namu jumtiem var krist sniegs un lāstekas, kas var apdraudēt gājējus un ielu malās novietotas automašīnas. Kā informē Rīgas dome, šoziem traumas nenotīrītu ietvju dēļ guvuši 38 cilvēki, bet no jumtiem krītoša sniega dēļ cietuši divi cilvēki un bojāta viena automašīna. Par jumtu savlaicīgu tīrīšanu ir atbildīgi namu īpašnieki.

Vienlaikus Rīgas 2.slimnīca nepieciešamības gadījumā ir gatava uzņemt lielāku pacientu skaitu nekā parasti, tostarp rēķinoties arī ar lielāku pacientu pieplūdumu no Pierīgas pašvaldībām. Pagājušajā nedēļā vairāk nekā puse no cilvēkiem, kuri vērsušies pēc palīdzības Rīgas 2.slimnīcā uz ietvēm gūtu traumu dēļ, tās bija guvuši Pierīgas pašvaldībās.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas