Atsevišķos valsts ceļu posmos palielina maksimālo atļauto ātrumu

Latvijā atsevišķos valsts ceļu posmos no šī gada 1.maija palielinās maksimālo atļauto ātrumu, ziņo VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC) pārstāvji.

Maksimālo atļauto braukšanas ātrumu līdz 110 kilometriem stundā (km/h) plāno palielināt Jūrmalas šosejas (A10) posmā no Rīgas līdz Jūrmalai.

Savukārt braukšanas ātrums līdz 100 km/h būs atļauts trijos posmos – Daugavpils šosejas (A6) posmā no Salaspils līdz Ikšķilei, Tīnūžu-Kokneses šosejas (P80) posmā no Ogresgala līdz Koknesei, kā arī Jelgavas šosejas (A8) posmā no Rīgas līdz Jaunolainei.

LVC norāda, ka pērn Jelgavas šosejas posmā vasaras sezonā braukšanas ātrumu nemainīja, tomēr, izvērtējot ceļu satiksmes negadījumu statistiku, secināts, ka šajā posmā vasaras sezonā ir iespējams palielināt atļauto braukšanas ātrumu.

Vienlaikus ātrumu nepalielinās uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļa posmā, jo pērn, salīdzinot ar 2022.gadu, ceļu satiksmes negadījumu skaits uz tās palielinājās par 58%. Attiecīgi maksimālais braukšanas ātrums uz šīs šosejas ir ne lielāks par 90 km/h, atsevišķos posmos tas ir mazāks.

No 15.aprīļa Vidzemes šosejas (A2) posmā no Langstiņiem līdz Siguldai, kur darbojas mainīgās elektroniskās ceļazīmes, maksimālais atļautais braukšanas ātrums labvēlīgos apstākļos ir līdz 110 km/h. Nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā, remontdarbu, ceļu satiksme negadījumu vai citu traucējumu dēļ maksimālais braukšanas ātrums var mainīties.

Savukārt Ķekavas apvedceļa četru joslu posmā no Krogsila līdz Rīgas apvedceļa šķērsojumam maksimālais atļautais braukšanas ātrums transportlīdzekļiem ar masu līdz 7,5 tonnām ir 120 km/h.

LVC uzsver, ka posms no Krogsilam līdz Rīgas apvedceļa šķērsojumam ir apzīmēts ar ceļazīmi “Ātrgaitas ceļš”, kas atļauj maksimālo braukšanas ātrumu līdz 120 km/h un aizliedz lēngaitas tehnikai, gājējiem un velosipēdistiem izmantot šo posmu.

Lasiet arī: DIO paziņo par plastmasas iepakojumu depozīta maksas paaugstinājumu

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas