Austiņu lietošana, šķērsojot sliedes, paņēmusi jaunieša dzīvību

Svētdien, 20.novembrī, Dobelē notika traģisks negadījums – pēc sadursmes ar vilcienu uz dzelzceļa gājēju pārejas gāja bojā 17 gadus vecs jaunietis. Kaut kravas vilciena mašīnists pielietoja pēkšņo bremzēšanu un gājēju brīdināja ar skaņas signālu, diemžēl vilciena tuvošanos viņš nepamanīja un brīdinājuma signālus nesadzirdēja.

Puisis sliedes šķērsoja, iepriekš nepārliecinoties, vai netuvojas vilciens, pār galvu pārvilcis kapuci un, kā liecina sākotnējā informācija, klausoties austiņās mūziku.

VAS Latvijas dzelzceļš atgādina, ka dzelzceļš ir paaugstinātas bīstamības zona: teju 2 000 tonnu smagu vilcienu nav iespējams uzreiz apturēt, tā bremzēšanas ceļš var sasniegt 1km, un sadursmi nav iespējams novērst, jo vilcienam nav manevrēšanas iespēju. Austiņu lietošana, tāpat dažādu darbību veikšana viedierīcē, atrodoties dzelzceļa tuvumā ir sevišķi bīstamas, jo novērš uzmanību no apkārt notiekošā un var izraisīt traģiskas sekas.

LDz aicina ikvienu iedzīvotāju ņemt vērā arī to, ka tumsa, nokrišņi un mainīgi laikapstākļi ir papildu riska faktors nelaimes gadījumiem uz un pie dzelzceļa sliedēm. Piemēram, bieza sniega sega slāpē vilciena tuvošanās skaņu. Tādēļ cilvēks vilcienu sadzirdēs ievērojami tuvākā attālumā, nekā skaidros laikapstākļos vasarā.

Šogad uz un pie dzelzceļa sliedēm jau 14 cilvēki ir zaudējuši dzīvību, vēl četri – guvuši traumas. Diemžēl joprojām lielākā daļa no šiem nelaimes gadījumiem piedzīvoti pašu cietušo un bojā gājušo neuzmanības vai pārgalvības dēļ.

VAS Latvijas dzelzceļš turpina regulāri informēt sabiedrībau, kā arī organizējis Drošības stundas – kā klātienē, tā attālināti šogad viesojoties jau teju 200 klasēs skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs visā Latvijā. Tajās ar drošas sliežu šķērsošanas noteikumiem ir iepazīstināti aptuveni 4 000 bērnu un jauniešus. Lai pēc iespējas novērstu līdzīgu traģisku negadījumu atkārtošanos, tuvākajā laikā tiks īpaši uzrunātas arī mācību iestādes Dobelē, piedāvājot to audzēkņiem noklausīties LDz Drošības stundu.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas