Aveņu sezona sākusies ar samazinātu ražu un augstākām izmaksām

Uz lauka audzēto aveņu raža šogad varētu būt mazāka nekā pērn, ņemot vērā ziemas kailsalā un pavasara salnās avenājiem nodarītos bojājumus, prognozē biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Viņš pauž, ka uz lauka avenāji cietuši ziemas salā un gājuši bojā daudzviet Latvijā. Tāpat avenes ietekmējuši arī dažādie un mainīgie laikapstākļi pavasarī un vasaras sākumā, kad atsevišķās vietās nācies saskarties ar sausumu. “Tas nozīmē, ka šogad uz lauka audzēto aveņu būs mazāk, kā arī ogu kvalitāti būs ietekmējuši laikapstākļi,” skaidro valdes priekšsēdētājs.

Lazdiņš norāda, ka labāka aveņu raža padevusies augļkopjiem, kuri ogas audzē tuneļos, jo tie ļauj vieglāk kontrolēt augšanas apstākļus.

Kā atzīmē “Zemnieku saeimas” valdes priekšsēdētājs, Latvijā patlaban aveņu sezona jau sākusies un vietējās avenes pieejamas veikalos. “Ogu audzētāji centīsies aveņu cenu saglabāt pagājušā gada līmenī, neskatoties uz pieaugošajām audzēšanas izmaksām, zaudējumiem un šogad paaugstināto pievienotās vērtības nodokļa likmi no 5% uz 12% Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem,” atzīmēja Lazdiņš.

Biedrība “Zemnieku saeima” ir lauksaimnieku organizācija, kas dibināta 1999.gadā. Biedrības biedri ir 800 mazu un lielu saimniecību no visas Latvijas. Biedri kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes un saimniecībās nodrošina darbu vairāk nekā 4 000 darbinieku.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā | Sinkēvičs iecelts par Zaļo/EBA priekšsēdētāja vietnieku; bijušais psihologs apcietināts par dzimumnoziegumiem pret migrantiem

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas