Beness Aijo ieguvis Krievijas pasi; PMLP lems par Latvijas pilsonības atņemšanu

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ir sākusi pārbaudi, lai lemtu par Latvijas pilsonības atņemšanu nacionālboļševikam Benesam Aijo, informēja pārvaldē.

Aijo šonedēļ publiski tika izplatījis paziņojumu un fotoattēlus, ka pēc astoņu gadu procesa viņš kļuvis par Krievijas pilsoni. Aktīvists fotogrāfijās bija redzams, turot rokās Krievijas pilsoņa pasi.

Tāpat mikroblogošanas vietnē Twitter atrodams video, kuru publicējis vietnes lietotājs Polittehnologs Mudiņš (@polittehnologs), kurā Aijo, kurš sevi pats dēvē arī par «melno Ļeņinu», paziņo par Krievijas pases iegūšanu. 

Aijo jau vairākus gadus uzturas Krievijā, bet Latvijā ir izsludināts meklēšanā, lai sauktu tiesas priekšā.

2015.gada februārī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa izsludināja Aijo meklēšanā krimināllietā, kurā viņš apsūdzēts par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu.

Aijo bija jāstājas tiesas priekšā, taču viņš bija aizbēdzis no Latvijas uz pašpasludināto «Luhanskas tautas republiku». Vēlāk viņš pārcēlās uz Krieviju.

2015.gada 19.februārī stājās spēkā izmaiņas Krimināllikumā, kas aizliedz prettiesiski piedalīties bruņotā konfliktā ārvalstīs. Ņemot vērā minēto Valsts drošības dienests (VDD) sāka jaunu kriminālprocesu pret Aijo un arī šajā lietā viņš izsludināts meklēšanā.

Aijo savulaik Latvijā bija pazīstams kā neofašistiskās Nacionālboļševiku partijas biedrs, tad iekļāvās tā dēvētās Doņeckas komunistiskajā partijā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas