Brīvdienās gaidāma snigšana un stipras vēja brāzmas, jaunnedēļ paliks vēsāk

Februāra izskaņā laiks galvenokārt bija sauss, tomēr auksts, termometra stabiņam pieturoties zem 0 grādu (pēc Celsija) atzīmes. Arī marta sākumā saglabāsies ziemai raksturīgie laikapstākļi, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Brīvdienās visā valsts teritorijā gaidāma snigšana, kas austrumos būs ilgstoša, sniega segai diennaktī pieaugot par 5–9 cm, un stipras vēja brāzmas. Arī nākamā darba nedēļa būs nokrišņiem bagāta, turklāt, ieplūstot vēsākai gaisa masai, pastiprināsies sals – naktīs vietām gaisa temperatūrai pazeminoties pat līdz -10…-15 grādiem.

Piektdiena tiek prognozēta mākoņaina, tomēr vietām debesis arī skaidrosies, uzspīdot saulei. Neliela snigšana ir gaidāma galvenokārt dienvidaustrumu rajonos, tāpēc aicinām satiksmes dalībniekus būt piesardzīgiem –

atsevišķos posmos ceļi būs slideni!

Pūtīs mērens rietumu, ziemeļrietumu vējš, kas brīžiem piekrastes un centrālajos rajonos būs brāzmains. Dienā gaisa temperatūra sasniegs +1…+6 grādus.

Jau naktī uz sestdienu Latvijai pietuvosies ciklons, kura centrs dienā šķērsos valsts ziemeļaustrumus. Pazeminoties spiedienam, debesis aizklās mākoņi, kas nesīs sniegu, bet naktī rietumos arī lietu un slapju sniegu. Daudzviet gaidāms sniega segas biezuma pieaugums. Austrumos snigšana būs ilgstoša, tur diennakts laikā sniega sega palielināsies par 5-9 cm.

Nakts sākumā vēl vietām pūtīs mērens dienvidrietumu vējš, bet jau dienas laikā dominējošais būs rietumu, ziemeļrietumu vējš, kas centrālajos rajonos pastiprināsies līdz mēreni stipram,

brāzmās sasniedzot 17-22 m/s, bet jūras piekrastē līdz pat 27 m/s!

Līdz ar intensīvo snigšanu un vēja brāzmām, atsevišķos posmos ceļi būs slideni, dažviet veidosies sniega sanesumi, un putināšanas laikā redzamība būs pasliktināta! Gan naktī, gan dienā gaisa temperatūra gaidāma +1…-2 grādu robežās.

Saglabājoties mākoņainām debesīm, snigšana turpināsies arī svētdien, taču mazināsies nokrišņu intensitāte – gan naktī, gan dienā sniega sega palielināsies par 1–4 cm. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļrietumu, rietumu vējš, piekrastē pastiprinoties brāzmās līdz 15–19 m/s. No nakts vidus vējš sāks pakāpeniski pierimt. Diennakts tumšajās stundās gaiss atdzisīs līdz -2…-7 grādiem. Dienā maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +1…-3 grādu robežās.

Jaunnedēļ, ieplūstot aukstākai gaisa masai, saglabāsies ziemai raksturīgie laikapstākļi – palaikam snigs, un gan naktīs, gan dienās pieturēsies sals – naktī uz otrdienu vietām austrumos termometra stabiņš varētu noslīdēt līdz pat -15 grādu atzīmei. Nedēļas vidū Latvijai pietuvosies plašs ciklons, kas trešdien un ceturtdien atkal nesīs brāzmainu vēju un intensīvus nokrišņus.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas