Bukarestes devītnieks, Ziemeļmaķedonija un Melnkalne nosoda Ukrainas masveida bombardēšanu

NATO Austrumu flanga (B9 – Bukarestes devītnieka), kā arī Ziemeļmaķedonijas un Melnkalnes valstu vadītāji kopīgā paziņojumā nosodījuši Krievijas veikto Ukrainas pilsētu masveida bombardēšanu.

Valstis paziņojumā norāda, ka Ukrainas masveida bombardēšana ir «nepārprotams kara noziegums» un ka tam, kā arī noziegumiem pret cilvēci, nav noilguma.

«Par šādiem noziegumiem vainīgie var tikt tiesāti jebkurā pasaules valstī,» teikts paziņojumā.

Tāpat NATO austruma flanga valstu, Ziemeļmaķedonijas un Melnkalnes valstu vadītāji pieprasa Krievijai nekavējoties pārtraukt uzbrukumus civilajiem objektiem un iedzīvotājiem, uzsverot, ka valstis neapstāsies, kamēr noziegumos vainīgie netiks saukti pie pilnas atbildības.

«Uzskatām Krievijas pārstāvju draudus par atomieroču izmantošanu par absolūti nepieņemamiem. Esam apņēmības pilni aizstāvēt savas valstis un sabiedrotos pret šādiem draudiem,» teiks valstu paziņojumā.

Bukarestes devītniekā jeb NATO Austrumu flanga valstis pārstāv Bulgārija, Čehija, Igaunija, Lietuva, Latvija, Polija, Rumānija, Slovākija, kā arī Ungārija. Paziņojumu Latvijas vārdā parakstījis Valsts prezidents Egils Levits.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas