Cer savākt miljonu eiro Ukrainas karavīru cīņasspēju atbalstam

Fonda Uzņēmēji mieram pārstāve Signe Nīgale vēsta, ka organizācija uzsāk jaunu ziedojumu kampaņu Piešauj pretuzbrukumam!, aicinot tajā iesaistīties Latvijas uzņēmumus un ikvienu Ukrainas atbalstītāju.

Šīs kampaņas mērķis ir Ukrainas armijas izlūkošanas un speciālo uzdevumu vienībām frontes karstākajos punktos piegādāt tehniku un aprīkojumu viena miljona eiro apmērā.

“Ukrainas armija ir pilnā gatavībā – gan fiziski, gan morāli, neskatoties uz to, cik milzīgs ir viņu nogurums. Šādu militāru pretuzbrukumu 80% apmērā veido loģistika. Tāpēc ikviens ziedojums arī no Latvijas veido iztrūkstošo posmu uzvaras ķēdē. Ukraiņi nekad nav bijuši tik stipri kā tagad! Pāri visam viņi spējuši saglabāt nesatricināmu ticību uzvarai ar sirsnīgu pateicību ikvienam ziedotājam Latvijā, jo tas palīdzējis Ukrainas tautai tuvoties uzvarai,” apstiprina Nacionālo bruņoto spēku eksperts Elmārs Pļaviņš, kurš tikko atgriezies no kārtējā brauciena Ukrainas austrumos.

“Ja līdz šim, kā saka paši Ukrainas karavīri, viņi varēja tikai izdzīvot un aizstāvēties, tad

šobrīd ir iespējams uzbrukt un atsist pretinieku.

Bet ikvienai uzvarai nepieciešami līdzekļi, tāpēc Ukrainas armija lūdz to atbalstīt ar nepieciešamo tehniku un aprīkojumu, starp pieprasītākajām pozīcijām ierindojot nakts redzamības iekārtas, dronus, kā arī transportlīdzekļus, kas piemēroti bezceļu apstākļiem gan kaujas uzdevumu veikšanai, gan ievainoto transportēšanai. Palīdzēsim Ukrainas tautai nenodot šo karu tālāk saviem un mūsu bērniem!” aicina fonda direktore Laura Skrodele.

Ikviens Latvijas uzņēmums vai fiziska persona var kļūt par fonda Uzņēmēji mieram atbalstītāju, veicot pārskaitījumu uz kontu LV37HABA0551052837482, kā arī ziedojot projektam Piešauj pretuzbrukumam! fonda Ziedot.lv mājaslapā vai Mobilly lietotnē.

Kustība Uzņēmēji mieram tika izveidota Krievijas uzbrukuma pirmajā dienā, apvienojot vairāk nekā 200 Latvijas uzņēmēju. Tā kopumā līdz šim nosūtījusi uz Ukrainu palīdzību vairāk nekā 6,3 miljonu eiro apmērā. Starp nosūtītās palīdzības pozīcijām ir vairāk nekā 240 dronu, 130 ģeneratoru, 6500 militārā ekipējuma vienību, 200 transportlīdzekļu (starp tieem – četrus neatliekamās palīdzības auto un divas smagās kravas automašīnas ar piekabēm), 60 nakts redzamības iekārtas, 90 mobilās uzlādes vienības un citas tehniskās pozīcijas, kā arī humānās palīdzības kravas un atbalsts Ukrainas slimnīcām vairāk nekā 1,5 miljonu eiro apmērā.

Fonda Uzņēmēji mieram oficiālie sadarbības partneri ir Aizsardzības ministrija, Nacionālie bruņotie spēki, Ārlietu ministrija, Latvijas vēstniecība Ukrainā, Ukrainas vēstniecība Latvijā, fonds Ziedot.lv, biedrība Agendum un citas organizācijas.

Fonds sirsnīgi pateicas ikvienam šīs ieceres atbalstītājam!

Lasiet arī: Latvieši Ukrainas atbalstam saziedojuši 38 miljonus eiro

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas