Cert.lv: Telegram publicētā informācija par it kā iegūtiem personu datiem no manabalss.lv ir safabricēta

Telegram publicētā informācija par it kā iegūtiem personu datiem no manabalss.lv ir safabricēta, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv publiskotā informācija.

Institūcijā norāda, ka Cert.lv sadarbībā manabalss.lv, reaģējot uz Krievijas agresiju atbalstošo “haktīvistu” grupu publicēto informāciju Telegram kanālos par it kā iegūtiem personu datiem no “manabalss.lv”, veikusi pārbaudi un secinājusi, ka informācija “Telegram” kanālos ir safabricēta.

Personu vārdi ir iegūti no interneta meklēšanas rezultātiem, lai sagatavotu viltus ziņu un grautu uzticību manabalss.lv projektam, norāda institūcijā.

Cert.lv pārstāvji arī atzīmē, ka uztraukumam nav pamata, manabalss.lv neatklāj nobalsojušo personu vārdus, un hakeru uzbrukums nav bijis sekmīgs.

Cert.lv ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.

Lasiet arī:Cert.lv: Krievijas atbalstīti aktīvistu grupējumi īsteno kiberuzbrukumus valsts iestāžu resursiem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas