Covid-19 svītro no bīstamo infekcijas slimību saraksta

Ņemot vērā infekcijas slimību izplatības apjomu un slimības gaitu, no bīstamo infekcijas slimību saraksta tiek svītrota Covid 19 infekcija. Otrdien, 24.oktobrī, valdības atbalstītais projekts paredz no bīstamo infekcijas slimību saraksta svītrot kopumā divas infekcijas slimības – Covid-19 un pērtiķu bakas.

Covid-19 izraisītājs vairs nav radījis apdraudējumu sabiedrības veselībai, kā arī nav radījis smagāku slimības gaitu, savukārt situācija ar pērtiķu baku uzliesmojumu ne pasaulē, ne Latvijā nav pasliktinājusies, riska grupu personām ir pieejama vakcinācija, kā arī pacientu ārstēšanai ir pieejami pretvīrusu līdzekļi, informē Veselības ministrija.

Infekciju slimību sarakstā kopumā ir 13 bīstamās infekcijas slimības un piecas infekcijas slimības.

Speciālisti sabiedrības veselības jomā seko līdzi situācijai, lai pārvaldītu infekcijas slimību gadījumus, uzliesmojumus un epidēmijas un nodrošinātu sabiedrības veselības aizsardzību epidemioloģiskās drošības jomā, nepieciešamības gadījumā veicot personu laboratorisko izmeklēšanu, ārstēšanu, izolēšanu, skaidro ministrijā.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) šā gada maijā saistībā ar Covid 19 paziņoja par starptautiski nozīmīgas sabiedrības veselības ārkārtas situācijas atcelšanu, norādot, ka laiks pāriet uz Covid-19 pandēmijas ilgtermiņa vadību.

Latvijā 2024.gadā spēku zaudēs Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums, bet, lai nodrošinātu sabiedrības veselībai svarīgu normu nepārtrauktību, daļu iekļaus Epidemioloģiskās drošības likumā un Pacientu tiesību likumā.

PVO paziņoja, ka ir vērojama Covid-19 izraisīto nāves gadījumu skaita samazinājuma tendence, ar Covid-19 saistīto hospitalizāciju un stacionēšanas intensīvās terapijas nodaļās skaita samazināšanās, kā arī iedzīvotājiem ir augsts imunitātes līmenis pret SARS-CoV-2 vīrusu. Arī Latvijā personu skaits ar apstiprinātu Covid-19 infekciju un veikto testu skaits 2023.gadā, kā arī pacientu skaits stacionāros ar pamata diagnozi Covid-19 turpina samazināties.

Lasiet arī: Zinātnieki, kas bruģēja ceļu COVID-19mRNS vakcīnām, iegūst Nobela prēmiju

Slimību un profilakses kontroles centrs stingri rekomendē vakcinēties pret Covid 19 šajā sezonā: iedzīvotājiem vecumā no 65 gadiem; ārstniecības personām un ārstniecības atbalsta personām, kuras, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar pacientiem; pieaugušos ar nopietnām hroniskām blakusslimībām; vidējas vai augstas imūnsupresijas pacientus, t.sk. pusaudžus un bērnus no sešu mēnešu vecuma; grūtnieces.

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas