CVK oficiāli apstiprina 14.Saeimas vēlēšanu rezultātus

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) pirmdien, 17.oktobrī, apstiprināja 14.Saeimas vēlēšanu rezultātus.

Vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza Jaunā vienotība (JV), kura 14.Saeimā ieguvusi 26 mandātus, tai seko Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ar 16, Apvienotais saraksts (AS) ar 15, Nacionālā apvienība (NA) ar 13, Stabilitātei! ar 11, Progresīvie ar desmit un Latvija pirmajā vietā (LPV) ar deviņiem mandātiem.

No JV Saeimā ievēlēti Krišjānis Kariņš, Edgars Rinkēvičs, Andrejs Judins, Inese Lībiņa-Egnere, Hosams Abu Meri, Arvils Ašeradens, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Anda Čakša, Ainars Latkovskis, Rihards Kozlovskis, Inga Bērziņa, Andrejs Ceļapīters, Raimonds Čudars, Mārtiņš Daģis, Dāvis Mārtiņš Daugavietis, Mārtiņš Felss, Inese Kalniņa un Irma Kalniņa.

Tāpat no JV parlamentā ievēlēti Jānis Patmalnieks, Uģis Rotbergs, Evika Siliņa, Agnese Krasta, Anna Rancāne, Jānis Skrastiņš, Zane Skujiņa un Agita Zariņa-Stūre.

ZZS nākamajā Saeimā pārstāvēs Armands Krauze, Augusts Brigmanis, Viktors Valainis, Uldis Augulis, Andris Bērziņš, Anita Brakovska, Gundars Daudze, Juris Jakovins, Līga Kļaviņa, Līga Kozlovska, Gunārs Kūtris, Daiga Mieriņa, Harijs Rokpelnis, Andrejs Vilks, Kaspars Melnis un Jānis Vucāns.

AS pārstāvji nākamajā parlamenta sasaukumā būs Edvards Smiltēns, Raimonds Bergmanis, Māris Kučinskis, Edgars Tavars, Ingmārs Līdaka, Česlavs Batņa, Atis Deksnis, Andris Kulbergs, Lauris Lizbovskis, Didzis Šmits, Juris Viļums, Linda Matisone, Igors Rajevs, Māris Sprindžuks un Aiva Vīksna.

No NA nākamajā parlamenta sasaukumā strādās Raivis Dzintars, Ināra Mūrniece, Ilze Indriksone, Nauris Puntulis, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Jānis Grasbergs, Aleksandrs Kiršteins, Rihards Kols, Uģis Mitrevics, Edvīns Šnore, Edmunds Teirumnieks un Jānis Vitenbergs.

No Stabilitātei! saraksta Saeimā ievēlēti Aleksejs Rosļikovs, Svetlana Čulkova, Glorija Grevcova, Iļja Ivanovs, Igors Judins, Jefimijs Klementjevs, Dmitrijs Kovaļenko, Nataļja Marčenko-Jodko, Viktorija Pleškāne, Viktors Pučka un Nadežda Tretjakova.

No Progresīvajiem 14.Saeimā strādās Kaspars Briškens, Skaidrīte Ābrama, Edmunds Cepurītis, Antoņina Ņenaševa, Leila Rasima, Jana Simanovska, Andris Sprūds, Andris Šuvajevs, Atis Švinka un Edgars Zelderis.

No LPV parlamentā ievēlēti Ainārs Šlesers, Oļegs Burovs, Mārcis Jencītis, Kristaps Krištopans, Vilis Krištopans, Linda Liepiņa, Ramona Petraviča, Ričards Šlesers un Edmunds Zivtiņš.

Saeimas vēlēšanas izrādījās «liktenīgas» valdošajā koalīcijā ietilpstošajiem politiskajiem spēkiem Attīstībai/Par un Konservatīvajiem, kā arī krievvalodīgo elektorāta ilggadējai līderei Saskaņai.

Šie politiskie spēki nespēja pārvarēt 5% vēlēšanu barjeru un ir palikuši ārpus nākamā parlamenta sasaukuma.

CVK ir noraidījusi līdz šim saņemtās sūdzības saistībā ar vēlēšanu rezultātiem, tajā skaitā kopā četru partijas Saskaņa un partijas Tautas varas spēks deputāta amata kandidātu sūdzības.

Augstākā tiesa pēc Saskaņas lūguma ir ierosinājusi lietu par CVK lēmumu, ar kuru tā atteica pārskaitīt par sarakstu Saskaņa 14.Saeimas vēlēšanās nodotās vēlēšanu zīmes.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas