Dažas dienas pirms iecerētā balsojuma Saeimā aizvien oficiāli nenosauc kandidātus uz ministru amatiem

Dažas dienas pirms piektdien, 15.septembrī, iecerētā balsojuma Saeimā par jauno valdību vēl aizvien nav oficiāli nosaukti ministru amata kandidāti.

Kā otrdien žurnālistiem skaidroja Ministru prezidenta amata kandidāte Evika Siliņa (JV), pašlaik vēl turpinās konsultācijas partijās un pēc to noslēguma visus ministru kandidātus plānots paziņot.

Tas notikšot “tuvākajā laikā”.

Politiķe neprecizēja, vai ministru kandidātus drīzāk varētu paziņot trešdien vai vēlāk.

Kā ziņots, šodien topošās koalīcijas partneriem – Jaunajai vienotībai, Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) un Progresīvajiem – notika valdības veidošanas oficiālās sarunas.

Otrdien, 12.septembrī, arī varētu tikt publiskots valdības deklarācijas projekts.

LETA jau vēstīja, ka paralēli oficiālajām sarunām visu valdības veidošanas procesu turpinās arī politiķu neformālās konsultācijas.

Gan oficiāli, gan neoficiāli politiķi norāda, ka balsojums Saeimā par valdības apstiprināšanu plānots piektdien, 15.septembrī.

Kā ziņots, JV, ZZS un Progresīvo veidotā topošā koalīcija Siliņas vadībā pagājušajā nedēļā strādāja pie jaunās valdības deklarācijas, koalīcijas līguma un pielikuma par neatliekamajiem darbiem, kas paveicami līdz decembrim un janvārim. Šajos jautājumos pusēm lielu domstarpību neesot.

Savukārt runājot par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā un politiķiem, kas tiks nominēti ministru amatiem, partijas apgalvo, ka gala vienošanās vēl neesot, tomēr varas kuluāros jau izskan konkrēti jaunās valdības modeļi un ministru portfeļu sadalījums, kas gan dažādās neoficiālajās versijās kaut kādā mērā atšķiras.

Topošajai koalīcijai ir 52 deputātu balsis, turklāt valdības apstiprināšanu papildus apņēmies atbalstīt arī neatkarīgais deputāts, Gods kalpot Rīgai valdes priekšsēdētājs Oļegs Burovs, kura pārstāvētā partija ir vienojusies par sadarbību ar ZZS.

Lasiet arī: Kuluāros pieļauj VM nonākšanu JV atbildībā, savukārt kultūras ministra amatu varētu uzticēt Progresīvajiem

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas