Decembrim sākoties, termometra stabiņš strauji slīdēs uz leju

Šonedēļ laiks būs lielākoties mākoņains, brīžiem arī snigs un sniega sega kļūs vēl par pāris centimetriem biezāka. No nedēļas vidus, ieplūstot aukstākai gaisa masai, termometra stabiņš slīdēs uz leju – nedēļas izskaņā vietām naktīs gaisa temperatūra varētu pazemināties pat līdz -15…-17 grādiem (pēc Celsija skalas), informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Pirmdien, 28.novembrī, debesis lielākoties aizklās mākoņi, kas vietām, galvenokārt valsts austrumu daļā, atnesīs līdz pat trīs centimetru biezu sniega segu. Atsevišķos posmos ceļi būs slideni, tādēļ autovadītājiem, dodoties ceļā, jābūt uzmanīgiem. Pūtis lēns austrumu puses vējš. Dienā gaisa temperatūra būs -2…+2 grādu robežās.

Arī otrdien, 29.novembrī, debesis būs apmākušās, dienā lokāli nedaudz uzsnigs, bet jau vakarā valsts teritoriju sāks šķērsot plaša nokrišņu zona no dienvidiem. Saglabāsies lēns austrumu puses vējš. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā ir gaidāma -2…+3 grādu robežās.

Lielākajā daļā teritorijas ceļi būs slideni.

No nedēļas vidus Latvijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa un termometra stabiņš kā naktīs, tā arī dienās sāks slīdēt uz leju. Trešdien, 30.novembrī, nokrišņu zonai šķērsojot Latvijas teritoriju, daudzviet snigšana turpināsies – vietām sniega segas biezums varētu pieaugt vēl par pieciem centimetriem. Pūtis lēns vējš, naktī un dienā temperatūra būs -1…-6 grādi, vien Kurzemes piekrastē būs nedaudz siltāk, tur 0…+2 grādi.

Lai arī darba nedēļas izskaņā mākoņu būs daudz, brīžiem debesis skaidrosies. Vairāk nokrišņus sagaidīsim ceturtdien, 1.decembrī, bet piektdien, 2.decembrī, laiks būs lielākoties sauss. Dominēs lēns austrumu puses vējš.

Ceturtdien gaisa temperatūra būs -3…-8 grādi, rietumu rajonos +1…-3 grādi, savukārt piektdien, termometra stabiņš straujāk sāks slīdēt uz leju. Naktī un dienā gaisa temperatūra austrumos būs -7…-14 grādi, bet rietumos vien -1…-7 grādi.

Kā norāda LVĢMC, pēc šī brīža prognozēm, brīvdienās vietām, galvenokārt austrumu rajonos, snigs, savukārt naktīs, vietām centrālajos rajonos termometra stabiņam noslīdēs pat līdz -15…-17 grādi atzīmei, arī dienās gaisa temperatūra saglabāsies zem nulle grādu atzīmes.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas