Divos sprādzienos Jeruzalemē viens mirušais un vairāki ievainotie

Jeruzalemes pievārtē autobusu pieturās nogranduši divi sprādzieni, kas izraisījuši vienu nāvi un vēl vairāki cilvēki ievainoti, ziņo aģentūra Reuters.

Šodien, 23.novembrī, Izraēlas galvaspilsētā Jeruzalemē autobusu pieturās notikuši divi sprādzieni, kas sekoja viens otram ar pusstundas intervālu. Izraēlas policija uzskata, ka vainīgi palestīniešu kaujinieki. Pirmais spridzeklis novietots autobusa pieturā netālu no pilsētas robežas, savukārt otrais sprādziens nogranda Jeruzalemes austrumu daļā.

Policijas pārstāvis Eli Levi (Eli Levi) medijiem pastāstīja, ka pirmo sprādzienu izraisījusi spēcīga bumba, un piebilda, ka Jeruzaleme gadiem nav piedzīvojusi tik koordinētu uzbrukumu. Izraēlas radio ziņo, ka sprāgstvielas bija ievietotas somās, un vismaz viena no tām bija piepildīta ar naglām, lai radītu lielākus postījumus. Telekanāla N12 rīcībā nonākušais novērošanas kameras ieraksts parādīja pirmo sprādzienu, kas izskatījās kā pēkšņs dūmu mutulis virs pieturas. Pēc tam televīzijā demonstrētas atlūzas, kas izmētātas ap ārkārtas dienestu norobežoto sprādziena vietu.

Izraēlas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ziņojis, ka pēc pirmā sprādziena slimnīcā nogādāti 12 ievainotie, un vēl trīs – pēc otrā sprādziena. Viens cietušais slimnīcā miris no gūtajiem ievainojumiem.

Sprādzieni atgādina notikumus 2000.–2005.gadā, kad spridzekļu novietošana autobusu pieturās un autobusos bija Palestīnas militāro grupējumu darbības pazīme. Palestīniešu grupējuma Hamas pārstāvis izteica gandarījumu par sprādzieniem, bet neuzņēmās atbildību par notikušo. Viņš norādīja, ka sprādzieni ir saistīti ar Izraēlas pastrādātajiem noziegumiem.

Sprādzieni notikuši laikā, kad bijušais Izraēlas premjers Benjamins Netanjahu (Benjamin Netanyahu) mēģina izveidot jaunu, labēji orientētu valdību, kurā iekļauti arī reliģiskie līderi.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas