Dziesmu svētku biļešu pircēji internetā atstāj “bešā” pircējus dzīvājā rindā

Vēl ir pieejamas biļetes uz dažiem Dziesmu un deju svētku koncertiem, informē Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Linda Ertmane.

Pirmdien, 12. jūnijā pulksten 10.00 publiskajā tirdzniecībā nonāca iepriekšējā rezervācijā neizpirktās biļetes uz XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku maksas pasākumiem. Līdz pulksten 14.00 tika nopirktas vai izņemtas 8437 biļetes un bezmaksas ieejas kartes.

Pašlaik vēl ir iespēja iegādāties biļetes uz koru lielkoncertu Tīrums. Dziesmas ceļš un tā ģenerālmēģinājumu, deju lielkoncertu Balts, vokālo ansambļu koncertiem un tautas lietišķās mākslas izstādi Mēs.

No pirmdienas gan internetā, gan kasēs ir iespēja izņemt XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku bezmaksas pasākumu, kas notiek slēgtās telpās, ieejas kartes. Interesentiem tiek piedāvāta iespēja bezmaksas apmeklēt deju kolektīvu finālkonkursu 17.jūnijā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Viena persona var izņemt divas ieejas kartes.

Ieejas kartes pieejamas arī senioru kolektīvu koncerta Klusums reiz par tautu tapa, kas notiks 3.jūlijā Rīgas Cirkā un amatierteātru izrādēm Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrī 6.jūlijā un 7.jūlijā.

Savukārt Svētku bezmaksas koncertos, kas notiks baznīcās – pūtēju orķestru koncerti, mazākumtautību garīgās mūzikas koncerts – ieeja būs ar bezmaksas ieejas kartēm, ko varēs saņemt pie ieejas koncertā. Uz koru finālkonkursu ieeja būs bez ieejas kartēm.

Svētku organizatori norāda, ka biļešu iegāde pirmdien notika bez sarežģījumiem.

Citāda pieredze bijusi Vecmīlgrāvja iedzīvotājai Ainai, kura medijiem stāstīja, ka, ņemot vērā neveiksmīgo svētku biļešu iegādes pieredzi internetā, viņa šodien nolēmusi tās iegādāties kultūras pils Ziemeļblāzma informācijas centrā, kur nesen atvērta Biļešu paradīzes kase.

Sieviete norādīja, ka viņa ieradusies labu laiku iepriekš, taču bijusi vienīgā pircēja, kas gaidījusi kases atvēršanu.

Īsi pirms pulksten 10.00 ieradusies kasiere, kā arī viņas paziņa. Tā vietā, lai apkalpotu pirmo un vienīgo cilvēku, kas gaidīja kases atvēršanu, kasiere un viņas paziņa, svētku biļetes vispirms iegādājās pašas sev.

“Kad kasiere sāka apkalpot mani, tad visas biļetes uz mani interesējošo koncertu, jau bija pārdošanas procesā. Kasiere vairākas minūtes neveiksmīgi centās atrast, kādu brīvu biļeti, kamēr beidzot viņa atradusi vienu biļeti. Taču es no tās atteicos, jo koncertu vēlējāmies apmeklēt divatā,” savā pieredzē dalās Aina.

Viņas ieskatā, tirdzniecībai kasēs vajadzējis rezervēt kādu noteiktu skaitu biļešu, lai tās varētu iegādāties arī tie cilvēki, kuriem nav pieejams internets. Turklāt tirdzniecības platformas izstrādātāji varēja ar kādu atšķirības zīmi iezīmēt tās biļetes, kas jau ir pārdošanas procesā, lai kasierim nav veltīgi jāklikšķina uz visiem lodziņiem, meklējot tirdzniecībai brīvo biļeti.

Aina atzīst, ka viņu sarūgtinājusi kasieres rīcība, nesniedzot pakalpojumu klientam.

“Es tiešām nesaprotu, kādēļ svētku organizatori gadiem nespēj nodrošināt kārtību, svētku pasākuma biļešu tirdzniecībai. Katru reizi ir kādi pārpratumi un necienīga rīcība pret saviem līdzcilvēkiem,” ar nožēlu atzina Aina.

SIA Biļešu paradīze valdes priekšsēdētājs Jānis Ķuzulis medijiem pauda, ka viņa rīcībā nav informācijas par šādu incidentu, tādēļ solīja to noskaidrot un risināt.

Savukārt pievakarē Aina medijus informēja, ka ir saņēmusi atvainošanos no uzņēmuma, kā arī iegādājusies un saņēmusi biļetes, ko no rīta nevarēja nopirkt Ziemeļblāzmas Informācijas centra kasē.

Arī raidījuma TV3 ziņas žurnālisti, pirmdienas rītā, pie Biļešu paradīzes kasēm konstatēja, ka biļešu pārdošana uz Dziesmu svētku koncertiem nerit tik raiti. “Pie kasēm pirmdienas rītā tika novērota, vilšanās un asaras,” vēstī TV3 ziņas

Dziesmu un deju svētku organizatori informējuši medijus, ka internetā biļetes esot izķertas trīs minūšu laikā, kā rezultātā kasēs, dzīvajām rindām nekas pāri nepalika. 

Daži biļešu pircēji, dzīvajā rindā iestājās pusotru pat divas stundas pirms atvērās kases. Pirmdienas rītā biļetes uz sev interesējošajiem Dziesmu un deju svētku koncertiem izdevās nopirkt vien vienam cilvēkam, novēroja TV3 ziņas. 

Iepriekš jau vēstīts, ka  pirmdien, 12.jūnijā  no plkst.10 publiskajā tirdzniecībā ir pieejamas biļetes uz koru lielkoncertu Tīrums. Dziesmas ceļš un tā ģenerālmēģinājumu, uz noslēguma koncertu Kopā Augšup un tā ģenerālmēģinājumu – teju 2000 biļešu, uz deju lieluzvedumu Mūžīgais dzinējs – vairāk nekā 1000 biļešu, deju lielkoncertu Balts – vairāk nekā 700 biļešu uz katru koncertu, un citiem pasākumiem.

Vienā pirkuma reizē uz vienu pasākumu varēs iegādāties ne vairāk kā četras biļetes. Kopīgais vienā pirkumā nopērkamo biļešu skaits – 20. Biļešu tirdzniecību nodrošina Biļešu paradīze.

Lasiet arī: Sākoties ceļojumu sezonai, NVD atgādina iedzīvotājiem par iespēju pieteikties EVAK kartei

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas