ECB palielina bāzes procentlikmi līdz 2,5%

Eiropas Centrālā banka (ECB) ceturtdien, 15.decembrī, nolēma paaugstināt galveno bāzes procentlikmi par 0,5 procentpunktiem – līdz 2,5%. Procentu likmes ECB palielināja ceturto sanāksmi pēc kārtas.

Tāpat ECB padomes sēdē Frankfurtē arī nolemts palielināt noguldījumu iespējas uz nakti likmi līdz 2% un aizdevumu iespējas uz nakti likmi līdz 2,75%. Arī abas šīs likmes tiek palielinātas par 0,5 procentpunktiem.

Iepriekšējās divās sanāksmēs visas trīs likmes tika palielinātas par 0,75 procentpunktiem. Savukārt pirms tam sēdē 21.jūlijā padome – nolūkā cīnīties pret augsto inflāciju – nolēma īstenot pirmo procentlikmju paaugstinājumu 11 gadu laikā, likmes paaugstinot par 0,5 procentpunktiem.

«Inflācija joprojām ir pārāk augsta, un prognozes liecina, ka tā virs bankas noteiktā mērķa saglabāsies pārāk ilgi. Procentu likmes nāksies ievērojami palielināt stabilā tempā,» norādīts pēc sanāksmes publiskotajā padomes paziņojumā.

Kā ziņots, gada inflācija eirozonā novembrī samazinājās līdz 10%, salīdzinot ar 10,6% oktobrī.

Tādējādi reģistrēts pirmais kritums pēdējos 17 mēnešos. Taču, neskatoties uz šo sarukumu, inflācija eirozonā joprojām ir desmit reizes augstāka par ECB noteikto mērķrādītāju.

Lasiet arī: Novembrī gada inflācija Latvijā – 21,8%

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas